Pokiaľ si prečítate prvé dojmy z AirTagu, poväčšine sú veľmi pozitívne. Toto zariadenie funguje výborne a o niekoľko rokov sa s ním budeme stretávať absolútne pravidelne. Ako však vyriešiť problém s jeho veľkosťou, keď sa nezmestí do peňaženky?

Na túto otázku nám odpovedal YouTuber Andrew Ngai. Ten ako šikovný technik lokalizátor úplne rozobral (čo nebolo jednoduché) a následne ho rozdelil na dve časti. Celkovú hrúbku dramaticky znížil vďaka zmene uloženia batérie. Tá už nebola pod hardvérom ale vedľa neho.

Nasledovala výroba ochranného púzdra, ktorého hrúbka činila cca 3 mm a vzniklo za pomoci 3D tlače. Aj keď priznávame, že dizajn išiel v tomto prípade bokom, autorovi sa nedá uprieť, že jeho experiment fungoval.

Ako stvorené do peňaženky

Zariadenie sa presne vošlo do peňaženky a ľahko sa dalo spárovať s iPhonom. K dispozícii zostala aj funkcia Precision Finding a ďalšie. Pokiaľ by sa teda podobného nápadu chytil nejaký šikovný dizajnér a inžinier, mohol by nám priniesť aj AirTag vo forme karty. Ktovie, možno sa už na ňom už v Cupertine pracuje.

Napíšte nám do komentára, či by ste brali podobné (hoci možno sofistikovanejšie prevedenie) pre použitie s peňaženkou. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Honor chce zničiť Apple. Vraj má zastaralý softvér aj hardvér
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.