Aj keď je sledovacie zariadenie úplnou novinkou, podľa prihlášok FCC ho spoločnosť Apple testovala a pripravovala na regulačné odsúhlasenie už takmer pred dvoma rokmi. Hoci tieto procesy neprebehnú okamžite, za normálnych okolností trvajú cca 3 – 5 mesiacov. V prípade AirTagu to dokonca nebolo dlhšie.

Celý rad dokumentov predložených Federálnej komisii naznačuje, že lokalizátor prešiel oficiálnou certifikáciou ešte medzi júlom a novembrom 2019. Napriek tomu, že už v tom čase bol AirTag teoreticky pripravený na bežnú prevádzku, oficiálne správy o certifikácii boli vydané až v septembri a októbri 2020.

Prečo sme naň čakali až doteraz?

No a ak vás teraz zaujíma, prečo technologická spoločnosť s AirTagom tak dlho čakala, odpovedí je hneď viacero. V prvom rade sa hovorí, že Apple potrebovalo kompletne prepracovať ekosystém Find My, na ktorého princípe toto drobné zariadenie funguje.

Ďalej sa spomínajú problémy s dodávateľmi, ktorí koncom roka 2019 neboli schopní vyrobiť dostatočné množstvo AirTagov a na začiatku roka 2020 ich pre zmenu odstavila kríza spojená s pandémiou koronavírusu.

Pre Apple bolo navyše logické počkať, nakoľko AirTag propaguje ako príslušenstvo vhodné pre cestovanie (pripnete ho na cestovnú tašku). Keďže sme však v rámci lockdownu skôr sedeli doma, lokalizátor by nás veľmi nezaujal. Teraz sa situácia na najväčších trhoch zlepšuje, stále viac ľudí je zaočkovaných a navyše sa blíži letná sezóna. Zrejme to nebude náhoda.

Na záver už iba podotýkame, že malým dôkazom o dvojročných plánoch na predstavenie AirTagu nie sú iba rozsiahle správy na našom webe, ale aj prítomnosť ultraširokopásmového čipu U1 v iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Tieto zariadenia s ním prišli ešte v roku 2019. Napíšte nám do komentára, či sa vám AirTag páči.

Prečítajte si tiež  iPhone vás nebude sledovať, keď si to vyslovene neprajete.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.