Hoci to neodporúčame robiť žiadnemu čitateľovi, pretože tu vzniká vysoké riziko poškodenia komponentov a samozrejme strata záruky, pokiaľ chcete s novým AirTagom trochu experimentovať, môžete si z neho vyrobiť jednoduchý prívesok bez nutnosti použitia ďalšieho príslušenstva.

Samotný AirTag stojí 35,00 € a Apple k nemu dodáva aj kľúčenky či prívesky za rovnakú, alebo dokonca vyššiu sumu. Netvrdíme, že uvedená čiastka je extra vysoká, no vzhľadom na jednoduchosť lokalizátora ju považujeme za mierne prestrelenú – avšak bavíme sa o Apple, čiže nič výnimočné…

Avšak späť k téme. Práve vyššia cena môže byť jedným z dôvodov, prečo niektorí používatelia po kúpe AirTagu už nechcú investovať do drahého príslušenstva.

Do plastového šasi vyvŕtal dierku

Ako však AirTag používať bez neho? Jednoducho, treba si ho trochu prispôsobiť. Ako uvádza člen fóra Macrumors, lokalizátor sa mu podarilo kompletne rozobrať, aby v rámci plastového šasi našiel miesto, kde sa nenachádza žiaden dôležitý hardvér.

Akonáhle dokončil precízny proces príprav, pustil sa do náročnej práce. Používať vŕtačku síce nie je nič náročné, no ak pri tom robíte drobnú dierku do AirTagu, pravdepodobne vám steká pot po čele. Celé šasi je plastové a tak je riziko nechceného poškodenia relatívne vysoké.

V tomto prípade ale všetko dopadlo dobre a autor fotografií si vyslúžil od ďalších členov fóra pochvalu. AirTag si od tejto chvíle môže zavesiť na šnúrku, vďaka čomu ušetril niekoľko desiatok eur, respektíve dolárov.

Nutné je však zdôrazniť, že sa zároveň pripravil o vodeodolnosť s normou IP67, ktorú lokalizátor spĺňa. Ak mu teda zmokne počas letnej prietrže mračien, ľahko sa môže stať, že prestane fungovať. Napíšte nám do komentára, či by ste boli ochotní podstúpiť takúto úpravu AirTagu aj vy. My určite nie. Sme zvedaví na vaše názory a postrehy.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo šiestu beta verziu watchOS 7.4 pre vývojárov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.