Hoci je AirTag na prvý pohľad relatívne nenápadné a jednoduché zariadenie, v skutočnosti je mimoriadne praktické a hodí sa v rôznych krízových situáciách. Ľudia si ním „zabezpečujú“ kľúče, peňaženky, batožinu či dokonca autá, kolobežky, alebo bicykle. AirTag je navyše dostupný za fantastickú cenu a dookola sa dá používať niekoľko dlhých rokov.

Toto zariadenie nedisponuje GPS pripojením tak, ako sa mnohí domnievajú. Vôbec to, ale nevadí. Jeho technológia Bluetooth LE sa dokáže pripojiť pokojne aj na viac ako 10 metrov vzdialený iPhone úplne cudzej osoby a odoslať doň anonymnú informáciu o svojej polohe. Tento iPhone následne informácie prepošle do siete služby Nájsť a majiteľ AirTagu vie vďaka tomu svoj stratený predmet (na ktorom je AirTag pripnutý) získať späť. Funguje to rýchlo, spoľahlivo a hlavne bezpečne. Údaje o AirTagu vidí vždy len osoba, ktorá ho aktivovala cez svoje Apple ID. Aj keď teda na prenos polohy využíva úplne cudzie zariadenia, nikto cudzí presnú polohu AirTagu nemôže vidieť.

Čo sa týka ceny, tá je veľmi férová. Spoločnosť Apple predáva AirTag v dvoch baleniach, pričom pri správnom výbere môžete na nákupe veľmi slušne ušetriť. Prvé balenie disponuje jedným kusom AirTagu a štandardne sa ponúka za 39 €. Po kliknutí na tento odkaz však môžete mať AirTag už za 31,99 €, vďaka čomu príjemne ušetríte. Dá sa to, ale ešte lacnejšie.

Pokiaľ si totiž zaobstaráte balenie štyroch AirTagov, už samotné Apple ho ponúka za zvýhodnenú cenu. Štandardne sa predáva za 129 € (32,25 € / kus), no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 98 €. Každý jeden AirTag vás vďaka tomu vyjde len na 24,5 €, čo je absolútne fantastická cena. A len malý tip, toto veľké balenie môže byť zaujímavým darčekom pre celú vašu rodinu. Každý člen si skrátka vyberie jeden kus.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Dôležité je tiež spomenúť, že AirTag je odolný voči vode v rámci normy IP67, ponúka veľmi solídnu a odolnú konštrukciu a nedá sa nabíjať. Neznamená to však, že by bol tento výrobok len na jedno použitie. Práve naopak. V jeho útrobách sa nachádza gombíková batéria CR2032, ktorá je vymeniteľná a jej životnosť sa pohybuje podľa našich skúseností na úrovni 1,5 roka. Cena tejto baterky je cca 1,5 €. AirTag má tiež U1 čip, vďaka čomu podporuje presné vyhľadávanie. iPhone ho dokáže detegovať s odchylkou cca 1 – 2 centimetre.

Prečítajte si tiež  Nové API v iOS 16 a iPadOS 16 vám pomôže kompletne zmapovať váš dom alebo byt. Ako to funguje?

Ak sa vám teda AirTag páči, z nášho pohľadu je to vynikajúca voľba pod vianočný stromček, ktorou absolútne nič nepokazíte. Aj my v redakcii sme si minulý rok s AirTagom spríjemnili Vianoce a vôbec to neľutujeme. Tešil sa z neho jednoducho každý. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -