Bezdrôtový lokátor AirTag, ktorý Apple predstavil ešte v roku 2021 sa stal po celom svete obrovským hitom. Toto zariadenie si vyskúšalo mnoho fanúšikov značky a vo veľa prípadoch nezostali len pri jednom kuse. Keďže je AirTag veľmi jednoduchý a teraz aj extrémne cenovo dostupný, ľudia si ho pripínajú na kľúče, peňaženky, kabelky či dokonca ho skrývajú aj do áut, ako také poistné zabezpečenie.

AirTag využíva technológiu, ktorá sleduje (aj cudzie) iPhony v jeho okolí. Komunikuje s nimi cez úsporný Bluetooth LE a práve tieto zariadenia posielajú do siete Nájsť anonymizované údaje o jeho polohe. Inými slovami, nie je tu žiadna GPS, ale len perfektne vymyslený systém, vďaka ktorému stačí, aby okolo vášho AirTagu prešla neznáma osoba s iPhonom a toto zariadenie vám dá presne vedieť, kde sa práve nachádza. Samozrejme, informáciu o polohe nebude mať k dispozícii nikto iný okrem vás.

No a cena? AirTag sa bežne predáva za cenu 39 €, čo sa môže zdať niekomu veľa, no keďže ide o veľmi užitočný produkt, ktorý vám dokáže ušetriť množstvo času, starostí a tiež financií, z nášho pohľadu je táto čiastka férová. O to lepšie, že AirTag kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 31,99 €, vďaka čomu ešte zopár euro ušetríte. A nie je to všetko.

Apple tiež predáva väčšie balenie AirTagov, ktoré sa dá získať za oveľa výhodnejšiu cenu. Štandardne je síce v ponuke za 129 €, pričom zákazník dostane štyri lokátory, no po kliknutí na tento odkaz ho získate už za 99,99 €, čo vo finále znamená, že za každý kus zaplatíte len cca 25 €. Oproti štandardnej predajnej cene jedného kusu je to skoro polovičná úspora.

AirTag
Zdroj: SvetApple

Dôležité je tiež pripomenúť, že AirTag je vďaka jednoduchej uzatvorenej konštrukcii odolný voči vode aj prachu v rámci normy IP67. Rovnako je zaujímavý aj systém výmeny batérie, nakoľko tu nie je vstavaný akumulátor.

Po odňatí zadného pliešku objavíte CR2032 gombíkovú batériu, ktorá stojí v obchode cca 1 – 3 € a vydrží 1 – 2 roky na jedno nabitie (vieme to na základe vlastných skúseností). Je to teda veľmi vydarený technologický produkt, ktorý vám bude verne slúžiť presne vtedy, keď to budete najmenej čakať. Veď kľúče, peňaženky, alebo kabelky nestrácame plánovane…

A ak by ste chceli ku AirTagu aj prívesok, prípadne hľadáte prívesok na obojok pre psíka, na Loopi.sk ešte nájdete niekoľko posledných kusov za super cenu. Tak neváhajte.

Prečítajte si tiež  Kúpte si extrémne lacnú licenciu na Microsoft Office 2021 alebo Windows 11. Takúto ponuku by bola škoda nevyužiť

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -