Pokiaľ veľa cestujete, často strácate kľúče, alebo si len chcete poistiť nejaký cenný predmet, ako napríklad auto, AirTag od spoločnosti Apple vám vo všetkých týchto prípadoch pomôže a jeho spektrum využitia je samozrejme ešte oveľa väčšie. Obľúbený lokátor kúpite za veľmi výhodnú cenu a to, že s ním budete mať dobrú skúsenosť vám vieme zaručiť.

AirTag využíva Bluetooth LE na to, aby odosielal informácie o svojej polohe do každého (aj cudzieho) iPhonu, ktorý sa nachádza v jeho blízkosti a je pripojený ku sieti Nájsť. Všetko je samozrejme anonymné a tieto údaje si môže pozrieť iba majiteľ. AirTag nepotrebuje GPS, vďaka čomu vydrží dlhšie na jedno nabitie a obsahuje aj U1 Wideband čip, vďaka ktorému je ho možné pomocou podporovaných iOS zariadení lokalizovať na centimetre presne. Ide o funkciu precízneho vyhľadávania.

Koľko však celá táto „sranda“ stojí? AirTag má výhodu v tom, že je vlastne veľmi lacný. Apple ho bežne predáva za 39 €, no vy ho po kliknutí na tento odkaz kúpite za 32,99 €. Iste, nie je to najmenej, no to, čo vám toto zariadenie za relatívne malú, jednorázovú investíciu ponúkne, má oveľa väčšiu hodnotu. Veď dokáže zachrániť predmety za tisíce eur.

A aby toho nebolo málo, všetko sa to dá ešte lacnejšie. Apple totiž predáva aj balenie štyroch AirTagov, ktoré je štandardne v ponuke za 129 €, avšak vy ho po kliknutí na tento odkaz môžete maž len za 100 €. Znamená to, že za každý kus zaplatíte iba 25 €, čo je veľmi férová ponuka. Stačí si nájsť iba troch kamarátov, ktorí to zatiahnu spolu s vami.

AirTag balenie
Zdroj: Unsplash / Mark Chan

Mnoho ľudí o tom nevie, no v útrobách AirTagu sa skrýva aj pomerne hlasný reproduktor, pomocou ktorého sa dá prezvoniť, alebo pomocou ktorého vie na seba upozorniť náhodných okoloidúcich, keď sa stratí.

Zariadenie sa nenabíja štandardným spôsobom, ale používajú sa v ňom gombíkové batérie CR2032. Nerobte si, ale starosti, ich výmena je potrebná cca raz za 1 – 2 roky. Vieme to z vlastnej skúsenosti.

Napokon ešte spomenieme, že AirTag je veľmi odolný a neublíži mu ani voda, keďže spĺňa normu IP67. Ak sa vám teda zapáčil, môžeme vám ho len a len odporučiť. Tak ako sa rozhodnete?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Test: Výdrž batérie v AirTagu je impozanzná. Takto sa jej stav zmenil po 9 mesiacoch používania!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -