AirTag od spoločnosti Apple sa stal bežnou súčasťou našich životov. Toto drobné zariadenie je schopné zachrániť majetok v hodnote niekoľkých desiatok tisíc eur. Presvedčil sa o tom aj majiteľ športového auta v americkom Nashville, ktoré sa podarilo zachránil len vďaka AirTagu. Po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 33 €, namiesto pôvodných 39 €.

Ako informuje Appleinsider, poškodený mal informovať políciu, že jeho vozidlo mu bolo ešte 3. augusta ukradnuté, pričom vo vnútri sa nachádza AirTag od spoločnosti Apple. Muži zákona preto na nič nečakali a okamžite sa pustili do práce. Policajné oddelenie v Nashville lokalizovalo AirTag, ktorý bol dobre ukrytý v športovom vozidle Dodge Charger Scat Pack. Popri hľadaní a sledovaní vozidla spolupracovali dokonca s leteckou jednotkou Metropolitan Nashville.

Vozidlo sa napokon podarilo odstaviť pri miestnom kaderníctve, pričom podozrivá osoba, ktorá bola neskôr identifikovaná, ako Kevonta Brooks vošla dovnútra spolu s ďalšou osobou, ktorá sedela na mieste spolujazdca.

Muž bol profesionálny zlodej áut. Teraz sedí za mrežami 

Letecká jednotka obe osoby nasnímala, pričom podrobné informácie, ako aj ich opis odovzdala pozemným orgánom činným v trestnom konaní. Tie Brooksa v priebehu krátkeho času zadržali.

Nasledovala kontrola vecí a predmetov, ktoré mal podozrivý so sebou v hnedom ruksaku. Jednou z nich bol napríklad kľúč od vozidla, špeciálne zariadenie na programovanie vozidla a skrutkovač. Rovnako tu nechýbali ani ďalšie predmety, ktoré mali slúžiť na zjednodušenie celého procesu lúpeže.

Brooks bol preto zadržaný a na jeho meno bola uvalená kaucia vo výške 28 500 amerických dolárov. V súčasnosti čelí viacerým obvineniam, vrátane krádeže vozidla a jeho následného neoprávneného používania.

AirTag môžete kúpiť aj za menej, ako 30 €

Čo všetko dokáže AirTag za 30 €? Kúpiť by ste si ho mali aj vy
Zdroj: Unsplash / Onur Binay / Auguras Pipiras (úprava redakcie)

Pokiaľ si teda chcete aspoň trochu zabezpečiť svoje vozidlo, môže vám v tom pomôcť práve AirTag. Ak vám nevyhovuje cena za kus, ktorá sa po kliknutí na tento odkaz pohybuje na úrovni 33 €, ku zariadeniu sa viete dostať ešte lacnejšie. Spoločnosť Apple totiž ponúka aj väčšie balenie štyroch kusov, ktoré je výhodnejšie. Jeho bežná cena štartuje na úrovni 129 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho získate za 108 €.

Pokiaľ sa dohodnete s ďalšími troma kolegami, priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi, jeden AirTag vás vyjde len na 27 €! A ak budete hľadať kožené alebo silikónové prívesky, za zaujímavé ceny ich nájdete na našom e-shope Loopi.sk. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  iPad s OLED displejom sa blíži. Spoločnosť LG už pripravuje produkciu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -