To, že Apple aktualizuje nejaký zo svojich produktov je pomerne normálne. Aktualizuje napríklad iOS, MacOS, WatchOS či TVOS. Pravidelné updaty prichádzajú poväčšine každý mesiac, niekoľkokrát a buď už prinesú niečo celkom nové, alebo opravia chyby, ktoré sa objavovali v predošlých verziách systému. AirPods očividne nie sú výnimkou. Tieto bezdrôtové slúchadlá dostávajú aktualizáciu na verziu 3.5.1!

AirPods 3.5.1

Nie len tebe to príde trošku zvláštne. Aktualizovať si slúchadlá AirPods? Vážne? Očividne áno. Toto zariadenie má dokonca vlastný chip Apple W1, ktorý sa stará o to, ako slúchadlá fungujú. Práve vďaka tomuto čipu je do tohto zariadenia možné nahrávať nový firmware, ktorý má následne za úlohu opraviť niektoré chyby z predošlých aktualizácií. Najnovší opravuje konkrétne kvalitu bezdrôtového prenosu hudby, kvalitu hovorov v prípade, že cez slúchadlá telefonuješ a rovnako tak aj niektoré problémy s nabíjaním.

- Reklama -

Ako ale slúchadlá aktualizuješ? Aj to je veľmi jednoduchá cesta a vlastne k tomu nepotrebuješ nič robiť. Všetko čo je potrebné je iOS zariadenie, prípadne MacOS zariadenie a slúchadlá AirPods v bielom nabíjacom obale. No a vlastne teraz nastáva to, prečo hovoríme Applu, že je čarovné.

Ty totižto nemusíš vôbec nič robiť. Akonáhle sa ti tvoje Bluetooth slúchadlá sami nabíjajú v krabičke, automaticky si stiahnu aktualizáciu a tiež si ju aj nainštalujú. Znie to možno šialene, stále hovoríme o dvoch “štuplíkoch” na počúvanie hudby, ale ozaj to tak je. No a ako zistiť, akú verziu firmwaru majú slúchadlá? Aj to sa dá.

Otvor si klasicky Nastavenia>Všeobecné>AirPods a v tejto kolónke nájdeš všetky potrebné info. Nakoniec by sme už len dodali, že je neskutočné, kam sme sa za roky vývoja posunuli. Kedysi sme sotva hľadali nejaké tie aktualizácie na prvé smartfóny a dnes je to tak bežné, že ich hľadáme a očakávame aj na slúchadlá. Doba sa mení, vývoj stále ide dopredu a nás už asi len tak neprekvapí nič.

Aj AirPods môžu očividne dostať aktualizáciu! - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here