V roku 2022 by sme sa mali dočkať ďalšieho prírastku do rodiny jablkových počítačov. Aktualizácie sa dočká azda najikonickejší MacBook s prívlastkom Air, ktorý dorazí s niekoľkými veľkými zmenami. Jeho príchod s určitosťou predpovedá aj jeden z najznámejších a najpresnejších analytikov, Mark Gurman z agentúry Bloomberg.

Prečítajte si tiež  MacBook Air dostane nový dizajn. Takto by mal vyzerať podľa nových renderov

Okrem nového čipu sa dočkáme aj zmeny vizuálu pre nové MacBooky Air. V útrobách počítača by sa mal nachádzať nový procesor M2, ktorý však nebude dosahovať rýchlosť M1 Pro a M1 Max, ktoré môžeme nájsť v nových MacBookoch Pro. Očakávania naznačujú, že „M2-ka“ bude disponovať 10 jadrovým GPU a okrajovo rýchlejšou odozvou ako jeho predchodca.

V položke dizajnu sa rozlúčime s ikonickým zužovaním tela MacBooku Air. Laptop by mal byť rovnako hrubý po celej dĺžke, aspoň tak to naznačujú rendery z minulých mesiacov. V rámci konektivity sa môžeme tešiť na MagSafe 3, dva porty Thunderbolt 4 a nebude chýbať ani 3,5mm audio jack pre slúchadlá.

MacBook Air koncept

Zmeny sa však dostavia aj čo sa týka farebnej škály. Okrem nových farebných prevedení, ktoré by mali byť inšpirované iMacom 24″ z minulého roka dostane „Airko“ naviac rad funkčných kláves v plnej veľkosti a biele rámčeky okolo obrazovky. Tento krok je v komunite viac než kontroverzný, no Apple sa zrejme bude snažiť o väčšie rozlíšenie medzi radmi Air a Pro.

Pripravovaný MacBook Air zrejme obdrží rovnakú 1080p FaceTime kameru ako jeho nadupanejší kolega MacBook Pro 2021. Otázny je aj výrez notch, ktorý sa doposiaľ nestretol s pochopením jablkovej komunity. Na povrch sa však dostávajú aj predpoklady, že zariadenie sa vzdá svojho legendárneho označenia „Air“.  Čo očakávate od cenovo najdostupnejšieho MacBooku vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -