Určite si si počas tohto roka všimol výrazný zásah spoločnosti Apple do rozšírenej reality, AR, ktorá je súčasťou nového systému iOS 11. Dajú sa s ňou robiť naozaj zaujímavé veci a už dnes vieme, že Apple má s ňou a rovnako tak aj s rozšírenou realitou veľké plány. Dnes prezradil ako to je s okuliarmi od jablkovej spoločnosti!

Rozšírená/virtuálna realita

V týchto oblastiach sa aktuálne rozvýja celkom nový biznis a tam kde sa rozvýja potencionálny zisk samozrejme chce byť aj spoločnosť Apple. Svojou troškou prispela pomocou AR kitu, teda platformy v iOS 11, ktorá umožňuje vývojárom tvoriť rôzne šikovné aplikácie omnoho jednoduchším spôsobom. Sami sme sa presvedčili, že možnosti sú naozaj neobmedzené a to, aké dobré aplikácie budú predstavené závisí už len na tom, akí kreatívni budú samotní vývojári. Dnes Tim Cook poskytol veľmi zaujímavý rozhovor pre The Independent. Dozvieš sa v ňom kadečo nové avšak jedna z najdôležitejších tém sú práve budúce okuliare od Apple. Vraj sa ich ale skoro nedočkáme.

- Reklama -

Už klasicky sa vyjadril aj sám kúk takým spôsobom, že produkty od Apple nebude komentovať, čo znamená, že Apple môže ale aj nemusí pracovať na svojich inteligentných okuliaroch. Hovorilo sa, že by mohli prísť tento alebo budúci rok ale vyzerá to tak, že sa ich dočkáme až najskôr niekedy v 2019-2020. Tim Cook totižto len jednu vec prezradil. Podľa jeho slov súčasne neexistuje dostatočne dobrá technológia na toľko, aby ju mohlo Apple použiť do svojho produktu. Firma chce vraj predstavovať len tie najlepšie veci a pokiaľ nebudú o produkte na 100% presvedčení priamo v spoločnosti, neuvidíme ho ani my.

„Chceme byť najlepší a chceme ľuďom poskytnúť zážitky.“

Podľa tohto teda môžeme súdiť, že Apple už na okuliaroch pracuje dlhšiu dobu avšak ich predstavenie a dokončenie je zatiaľ stanovené na dobu neurčitú. Cook sa ale vyjadril aj v tom zmysle, že technológia ide každým dňom raketovým tempom dopredu a tak nie je vylúčené, že sa virtuálnej reality v skorej budúcnosti dočkáme. Najbližší rok to ale určite nebude.

Apple AR - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here