Apple prinieslo do iOS 14 minulý rok funkciu, ktorú už roky poznáme napríklad z iPadu. Obraz v obraze umožňuje prehrávať video na pracovnej ploche alebo v aplikáciach v zmenšenom okne, zatiaľ čo vy robíte na svojom zariadení niečo iné.

Facebook bude podporovať obraz v obrazeJe to možno drobnosť, no ak sledujete video a v tom potrebujete odpísať svojmu známemu bez jeho prerušenia, picture-in-picture si nebudete vedieť vynachváliť. Funkcia sa dá navyše premiestňovať, zmenšovať/zväčšovať či skryť (no video sa bude prehrávať naďalej spolu so zvukom).

Videoknižnica YouTube zatiaľ obraz v obraze pre svoju apku nepodporuje, no používatelia si túto funkciu mohli užívať buď cez prehliadač (aj to sa viackrát obmedzilo) alebo v rámci prémiového účtu, za ktorý sa ale pochopiteľne platí.

YouTube urobil zmenu

Ako blesk z jasného neba ale prišlo nečakané rozhodnutie, ktoré zatiaľ poteší len používateľov v USA. Ktokoľvek si do svojho iPhonu stiahne aplikáciu YouTube bude mať v dohľadnom čase možnosť využívať obraz v obraze. Za tento bonus sa teda platiť nebude.

Pochopiteľne ešte čakáme na vyjadrenie pre európskych používateľov, ktoré zatiaľ nepadlo. Nakoľko je však YouTube služba s medzinárodným dosahom a vlastní ju Google, uplatňujúci princípy štandardizácie, očakávame, že o pár týždňov sa z tejto výhody budeme môcť tešiť aj my na Slovensku. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, ako slúži funkcia obraz v obraze vám. Pociťujete ju ako užitočný benefit, s ktorým je používanie iPhonu o niečo jednoduchšie alebo sa s ňou v rámci práce v operačnom systéme iOS 14 stretávate skôr zriedkavo? Tešíme sa na vaše odpovede, názory a rekacie.

Prečítajte si tiež  Je budúcnosť v "hackovaní" áut?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.