Apple je s bezpečnosťou na veľmi vysokej úrovni a ako iste vieš, snaží sa o to, aby boli jeho zariadenia vždy tip-top po tejto stránke. Aj preto by si si mal nainštalovať iOS 10.3.3 čo najrýchlejšie. Predošlá verzia mobilného operačného systému totižto mala jednu závažnú bezpečnostnú chybu, pre ktorú vás mohol napadnúť útočnik priamo cez Wi-Fi!

Chyba

Apple odhalilo, že v jeho iOS 10.3.2 malo závažnú bezpečnostnú chybu, ktorá súvisela s Wifi. Hacker na druhej strane sa pomocou bezdrôtovej siete nemal problém nabúrať do tvojho telefónu a údajne ho dokonca mohol mať zrazu kompletne pod kontrolou. Hoci je pravdepodobnosť takéhoto útoku minimálna, skutočnosť je taká, že v dnešnej dobe nikdy nevieš, kde na ulici sa pripojíš na tú nesprávnu WiFi-nu a čo ťa to všetko môže stáť.

- Reklama -

Bezpečnostná chyba sa samozrejme vyriešila počas včerajšie aktualizácie iOS 10.3.3. Apple ju preto odporúča nainštalovať úplne všetkým. Sami sme tak urobili a trvalo to asi 5 minút. Pokiaľ teda máš trošku voľného času a zrovna nepotrebuješ svoj telefón, neváhaj a inštaluj 🙂

ios - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.