Softvérové služby spoločnosti Apple nie sú dokonalé. Občas sa tu vyskytnú chyby, ktoré môže spôsobiť elektronika ale aj ľudský faktor. Teraz hlásia používatelia problémy s internetovým obchodom App Store. Apple to potvrdilo a prezradilo, že pracuje na náprave.

App Store hlási problémy.

Na internete sa začali objavovať informácie o tom, že spoločnosť Apple má problémy so svojim internetovým obchodom App Store. Podľa používateľov sa nedá úspešne nakupovať v aplikáciach.

- Reklama -

K závažnosti problému sa dokonca vyjadril už aj oficiálny profil vývojárov hry Fortnite. Tí tvrdia, že v hre bol deaktivovaný obchod (in-app nákupy). Dôvodom sú avizované problémy. Fortnite chce zabrániť ďalším nepríjemnostiam, ktoré by sa mohli objaviť používateľom hry.

Podobné informácie so svetom zdieľal aj tvorca aplikácie Apollo, Christian Selig. Podľa jeho slov tiež správne nefunguje možnosť nakupovania v appkách. Všetky tieto správy potvrdzuje koniec koncov aj spoločnosť Apple na svojich internetových stránkach.

Apple problémy netají…

Sekcia s názvom Stav Systému vykazuje pri tejto službe žltý znak, čo znamená, že tu niečo nebude v poriadku. Zvyčajne to Apple robí iba vtedy, keď majú zákazníci naozaj závažné problémy. Globálny výpadok služby by sme ale za takýto problém označiť jednoznačne mohli.

Sami sme sa dnes pokúšali o in-app nákup a neboli sme úspešní. Bolo to približne pred hodinou. Najprv sme chybu pripisovali našej strane (napadlo nás zlé internetové pripojenie). Bližšie sme to však neskúmali. Následne sa na internete objavila táto správa, ktorá všetko potvrdzuje.

Pokiaľ teda čítate tento článok a spomínaný problém u vás ešte stále pretrváva, buďte trpezliví. Ako už Apple samo naznačilo, vývojári App Store akútne pracujú na oprave a všetko by malo byť vyriešené do niekoľkých hodín. Pokiaľ bude teda situácia pretrvávať naďalej, budeme vás o tom samozrejme informovať.

App Store hlási problémy. Nezaznamenali ste ich aj vy?
App Store hlási problémy. Nezaznamenali ste ich aj vy? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.