Spoločnosť Apple podniká v Rusku právne kroky, pretože chce zabrániť vývojárom propagovať alternatívne spôsoby platieb za nákupy v aplikáciách, ktoré obchádzajú platobný systém v App Store. O tejto skutočnosti informuje zahraničný magazín RT.

Cupertinský technologický gigant sa pomocou žaloby pokúša napadnúť ruský Federálny protimonopolný úrad (FAS) a jeho žiadosť, ktorú podal v auguste tohto roka. Tá by umožnila vývojárom informovať používateľov o alternatívnych možnostiach platieb za nákupy v aplikáciách v App Store, čomu sa chce spoločnosť Apple pochopiteľne vyhnúť.

Žiadosť FAS vychádzala zo skutočnosti, že niektorí používatelia a vývojári tvrdili, že nákupy v aplikáciách by boli mimo App Store lacnejšie, pretože by ich tvorcovia nemuseli spoločnosti Apple odvádzať vysokú províziu.

Rusko v poslednej dobe tlačí na spoločnosť Apple stále viac

Netreba zabúdať na fakt, že Apple dostalo v Rusku ultimátum, aby do 30. septembra umožnilo vývojárom propagovať alternatívne platobné metódy a bolo varované, že ak toto nariadenie nesplní, bude musieť zaplatiť pokutu.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Netrvalo ale dlho a už v októbri 2021 FAS začal ďalšie konanie proti technologickej spoločnosti z Cupertina za ignoranciu požiadavky.

V marci bola okrem iného spoločnosť Apple nútená vyhovieť požiadavke ruskej vlády, aby používateľom počas úvodného nastavenia zariadenia ukázala zoznam vládou schválených aplikácií na stiahnutie, a v apríli dostala pokutu 12 miliónov dolárov za porušenie protimonopolných pravidiel. Uvidíme teda, ako to pôjde ďalej.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.