Spoločnosť Apple si pripravila pre Slovákov pomerne veľké prekvapenie. Technologický gigant z Cupertina totiž oznámil, že program domácich oprav rozširuje do viacerých európskych krajín. A hoci sa v originálnej tlačovej správe nepíše nič o Slovensku, našej redakcii sa podarilo zistiť, že taktiež patríme medzi štáty, kde je táto služba dostupná.

V praxi to znamená, že používatelia, ktorí si na to trúfajú, budú po novom schopní objednať originálne náhradné diely na svoje zariadenia a následne ich svojpomocne opraviť priamo u seba doma. Ak sa vám teda napríklad rozbije iPhone, teoreticky už nemusíte zachádzať do autorizovaného servisu spoločnosti Apple, aby vám s tým odborníci poradili. Teoreticky by ste to mohli zvládnuť úplne sami.

Spoločnosť Apple svoj program domácich opráv predstavila ešte v roku 2021, pričom do praxe ho po prvýkrát zaviedla v roku 2022. V tom istom roku sa dostal aj na starý kontinent, no Slováci ho využívať nemohli. To sa od dnešného dňa mení.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Firma okrem iného spustila aj úplne nový diagnostický nástroj, pomocou ktorého môžu zákazníci ešte jednoduchšie riešiť svoje problémy so zariadeniami.

Apple zdôrazňuje, že by mal ľuďom priniesť väčšiu transparentnosť a tiež samostatnosť pri vykonávaní rôznych servisov.

Takto funguje domáce opravy od Apple na Slovensku

Apple domáce opravy
Stránka pre domáce opravy od spoločnosti Apple (Foto: SvetApple.sk)

Zaujímavé je, že za samotnou službou nestojí úplne spoločnosť Apple, ale spoločnosť Service Parts or Tools, Inc. (SPOT), ktorá celý tento projekt zastrešuje. Apple si teda našiel silného partnera, ktorý rieši všetko za neho.

Celé to v praxi funguje tak, že zákazník, ktorý si na servis svojho zariadenia trúfa, si prostredníctvom tejto oficiálnej internetovej stránky objedná originálne náhradné diely. Po tom, čo vykoná opravu môže vrtáiť nepoužité súčiastky späť.

My len upozorníme, že toto je vôbec po prvýkrát v histórii, čo sa Slováci vedia dostať ku originálnym náhradným dielom od spoločnosti Apple oficiálnou cestou.

Treba však počítať s tým, že ich cena nie je práve nízka. Oproti službám oficiálnych autorizovaných servisov veľa neušetríte…

Apple oficiálne predáva originálne súčiastky na opravu jeho produktov na Slovensku
Apple oficiálne predáva originálne súčiastky na opravu jeho produktov na Slovensku (Foto: SvetApple.sk)

Firma vo svojej oficiálnej tlačovej správe, ale zdôrazňuje, že samotný servis zariadení je komplikovaný a mali by si naň trúfať iba ľudia, ktorí majú s týmto typom opráv elektronických zariadení bohaté skúsenosti.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Máme tu ďalšiu streamovaciu službu. Sledovať sa dá aj zadarmo

Počas celého postupu výmeny jednotlivých komponentov vás bude sprevádzať odborná príručka. Na Slovensku si tiež rovnako ako v zahraničí môžete od Apple na sedem dní zapožičať aj súpravu originálneho náradia.

Obsah tejto sady sa môže líšiť v závislosti od toho, aký komponent idete na svojom zariadení meniť. Každopádne sme, ale zistili, že vo všetkých prípadoch stojí jej týždenný prenájom 71,94 € vrátane DPH (59,95 € bez DPH).

Kit na opravu displeja pre iPhone 15 Pro Max od spoločnosti Apple v rámci programu domácich opráv
Kit na opravu displeja pre iPhone 15 Pro Max od spoločnosti Apple v rámci programu domácich opráv (Foto: SvetApple.sk)

Nový diagnostický nástroj od Apple 

Ako sme už naznačili na začiatku, spoločnosť Apple pri tejto príležitosti predstavila aj úplne nový diagnostický nástroj s príznačným názvom „Apple Diagnostics„. Spustila ho však zatiaľ iba na trhu v USA.

Nakoľko však ide o univerzálnu záležitosť, Európania a medzi nimi aj Slováci by sa s touto novinkou mohli stretnúť už v priebehu budúceho roka.

Pomocou diagnostického nástroja by ste mali získať prostriedky, pomocou ktorých ešte jednoduchšie otestujete funkčnosť súčiastok a ľahšie odhalíte diely či komponenty, ktoré treba na zariadení vymeniť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -