Apple Park je miesto, ktoré sledujú mnohí používatelia niekoľkokrát mesačne a natáčajú ho pomocou svojich dronov. Na YouTube potom nájdeme množstvo videí, poväčšine na týždňovej alebo mesačnej báze, ktoré ukazujú aktuálny progres na stavbe a budovaní celého parku. Dnes už vieme, že všetko najdôležitejšie je hotové a odlaďujú sa detaily. Poďme sa teda na to pozrieť. 

Apple Park

Apple Park – miesto, v ktorom je energia asi najdôležitejšie slovo. Prečo? Pretože je 100% sebestačný a funguje z obnoviteľných zdrojov. Patrí medzi najzelenšie miesta na tejto planéte a na to, aby si to videl, sa ani nemusíš veľmi snažiť. Skôr by si sa mal snažiť, aby si to nevidel. Solárne panely sú úplne všade. Zo záberov z drona vidíme, že na strechách sa nachádza obrovské množstvo čiernych solárnych panelov a rovnako tak tieto solárne panely môžeme vidieť aj zrolované v markízach, ktoré sa vysúvajú podľa toho, ako svieti slnko a následne ochraňujú najväčšie zaoblené sklá na svete pred priamym žiarením.

- Reklama -

To znamená, že na chodbách v budove bude vždy príjemná teplota a Apple Campus 2 nebude musieť míňať prebytočnú energiu napríklad na klimatizáciu. Dokonca je tu až taká situácia, že celý tento komplex dokáže vyrobiť viac elektriky, ako dokáže spotrebovať. Apple si preto už dávnejšie založilo energetickú spoločnosť. Na videách môžeme vidieť aj fakt, že všetky plochy sú trávnaté a objekty sú oddeľované pomocou malých chodníčkov.

Tie sú zase tienené vďaka množstvu ovocných stromov, ktoré pokrýva celý areál Apple Parku. Akonáhle ovocie dozrie, bude samozrejme pozbierané a skladované v budove, ktorá tu už stoji vyše 100 rokov. Na tomto mieste sa totižto nachádzala drevená šopa, ktorú Apple zachovalo, kompletne ju zrekonštruovalo a teraz by mala slúžiť ako taký malý ovocný sklad.

Je dosť možné, že ovocie z týchto stromov bude následne voľne dostupné pre zamestnancov Apple, prípadne si ho budú môcť veľmi výhodne nakúpiť. To, či bude dostupné aj pre tých, ktorí navštívia Kiosk (miesto pre turistov) žiaľ už povedať nevieme. Aj tak sa ale pohodlne usaď a pozri si, ako vyzerá budúce sídlo najhodnotnejšej spoločnosti na svete.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.