Technologický gigant z Cupertina neustále inovuje a vylepšuje svoje softvérové služby. Ešte v roku 2019 zaviedol v operačnom systéme iOS 13 funkciu, ktorá umožňuje prihlásenie prostredníctvom Apple ID. S politikou „Sign in with Apple“ však nesúhlasia vývojári.

Samotná možnosť musí byť podľa politiky internetového obchodu App Store k dispozícii pri všetkých apkách, ktoré ponúkajú možnosť prihlásenia cez Google, Facebook alebo Twitter. Cieľom samotnej funkcie je ochrana osobných údajov používateľov. Podľa vývojárov ale konanie nie je správne a Apple sa dopúšťa protimonopolných praktík. Aj preto podali sťažnosť, ktorej sa chopilo americké ministerstvo spravodlivosti.

Kontrolóri teraz skúmajú, akým spôsobom je používané tlačidlo Sign in with Apple a tak isto aj všetky pravidlá pre vývojárov, ktoré musia byť dodržané pre úspešné zaradenie softvéru do internetového obchodu App Store.

Podobnej žalobe čelí aj Facebook či Google!

Kompetentní v oficiálnom vyhlásení predbežne uviedli, že zatiaľ nikto nerozhodol, či bude Apple čeliť žalobe alebo nie. Samotné rozhodnutie môže vraj trvať celé mesiace.

Dôležité je však v tomto bode uviesť, že podobnému protimonopolnému jednaniu čelí aj Facebook či Google a voči ním už žaloba podaná bola.

Cieľom Apple pochopiteľne nebolo spôsobovať vývojárom problémy ale naopak chrániť používateľov, aby nezdieľali osobné údaje a dáta s tretími osobami. To sa celkom podarilo, no zatiaľ nie je jasné, za akú cenu. Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o službe Prihlásiť sa cez Apple vy.

Prečítajte si tiež  Každý iPhone 14 dostane 120 Hz displej
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.