Rekordné Vianoce

Spoločnosť Sensor Tower sledovala nákupné správanie spotrebiteľov v oblasti internetového predaja aplikácií počas Vianoc 2020. Celkové tržby v App Store a Google Play zaznamenali nárast o 34,5%, čím dosiahli nevídané rekordy. Kým v roku 2019 minuli zákazníci na aplikácie 302,9 milióna dolárov, v roku 2020 to bolo až 407,6 milióna dolárov.

Ak by sme sa na to pozreli podrobnejšie, až 112 miliónov dolárov predstavovali neherné aplikácie (v roku 2019 to bolo 70,5 milióna dolárov) a herné tituly zabezpečili predaje vo výške 295,6 milióna dolárov (v roku 2019 to bolo 232,4 milióna dolárov).

Najúspešnejšou nehernou apkou bola sociálna sieť TikTok, ktorá vygenerovala 4,7 milióna dolárov, zatiaľ čo spoločnosť Tencent zarobila na hre „Honor of Kings“ 10,7 milióna dolárov. V USA zarábala najlepšie hra „Roblox“, dosahujúca príjmy vo výške 6,6 milióna dolárov.

A ako to už býva zvykom, väčšiu časť príjmov dosiahla z tohto predaja spoločnosť Apple. Zatiaľ čo jej App Store dosiahol predaje vo výške 278,6 milióna dolárov, konkurenčný Google Play sa musel uspokojiť so sumou 129 miliónov dolárov.

Analytici uvádzajú, že za všetkým stojí pandémia koronavírusu, ktorá prinútila ľudí zostať doma a tí sa tak prispôsobovali situácii. Okrem hier sťahovali množstvo užitočných programov pre lepšiu komunikáciu a vyššiu efektivitu práce. Napíšte nám do komentára, ktorá platená hra v App Store vás v roku 2020 zabavila najviac.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsensortower
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.