Spoločnosť Apple včera zverejnila veľmi zaujímavú štatistiku, ktorá sa týka jej internetového obchodu (App Store). Ten dokázal za 12 mesiacov, počas roka 2019, zarobiť až neuveriteľných 519 miliárd amerických dolárov. Najväčšie percento z tejto sumy predstavuje predaj fyzického tovaru či služieb, prostredníctvom aplikácií. Vývojári si tu veľmi pekne prilepšili.

App Store zarobil minulý rok až 519 miliard dolárov

Pokiaľ bola aplikácia pred pár rokmi platená, ľudia sa ju snažili obchádzať všetkými možnými spôsobmi a hľadali k nej alternatívu. Dnes už je však situácia úplne iná a používatelia zvyknú radi zaplatiť za kvalitný softvér.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Vo výsledku to teda znamená, že počas roka 2019 dokázal App Store vytvoriť tržby až na úrovní 519 miliárd amerických dolárov. Je to obrovské číslo, o ktoré sa postarali najmä appky od maloobchodných predajcov. Tie z tejto čiastky „odkrojili“ 268 miliárd dolárov.

Celkovo je predaj tovarov a služieb cez aplikácie veľmi populárny. Predstavoval približne 413 miliárd dolárov. Apple z týchto peňazí vypláca vývojárom až 85% všetkých ziskov. Turistické appky (Expedia a United) zaznamenali obrat vo výške 57 miliárd dolárov. Aplikácie na prepravu (Uber, Lyft) cca 40 miliárd dolárov a tie na rozvoz potravín (DoorDash a Grubhub) cca 31 miliárd dolárov. Čo sa týka služieb (patria sem napríklad aj streamovacie appky), tie sa postarali o príjem vo výške 61 miliárd dolárov.

Ľudia najviac sťahovali hry. Až 44% zárobkov z reklamy pochádzalo práve z tejto kategórie. Dokopy činili 45 miliárd amerických dolárov. Pokiaľ teda niekedy budete rozmýšľať nad tým, či sa vám oplatí vyvíjať aplikáciu pre tento internetový obchod, vedzte, že pokiaľ bude úspešná, môžete si veľmi slušne prilepšiť.

App Store zarobil minulý rok až 519 miliard dolárov. Koľko išlo vývojárom?
Prečítajte si tiež  Apple by mohol pridať túto novú funkciu na iPad, priblížil by sa tak PC
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.