Apple bojuje proti podvodníkom v App Store

App Store je miesto plné programov, ktoré nám pomáhajú v každodennom živote. Niektoré sú zadarmo, iné sú platené a ďalšie fungujú na princípe predplatného alebo in-app nákupov. Práve v treťom a štvrtom prípade sa občas stáva, že narazíte na neadekvátne vysokú cenu.

Špekulanti takýmto spôsobom využívajú nepozornosť používateľa, kedy omylom odklikne aj niečo, čo je príliš drahé a smrdí to podvodom. Toto by sa na App Store nemalo vyskytovať a spoločnosť Apple to veľmi dobre vie. Aj to je jeden z dôvodov, prečo zakročila a začala odmietať podozrivé apky.

- Reklama -

Niektorí vývojári sa už verejne sťažujú, že takéto konanie nie je v súlade s pravidlami. Apple však odpovedá emailom, v ktorom sa odvoláva na tretiu časť pokynov pre kontrolu App Store. V tej sa jasne uvádza, že firma nemusí distribuovať podozrivé apky a položky nákupu v nich.

Tak isto vo vyhlásení dopĺňa, že odmieta také aplikácie, ktoré sú jasnými podvodmi a snažia sa oklamať používateľa iracionálne vysokými cenami. Ak si napríklad stiahnete neznámy foto editor a jeho tvorca si účtuje 59,99€/týždenne, pravdepodobne to nie je úplne v poriadku.

Apple na záver vyhlásenia uviedlo, že táto politika je súčasťou záväzku, pomocou ktorého sa snaží udržiavať App Store čistý a bezpečný pre všetkých. Odmietajú sa len také aplikácie, ktoré evidentne klamú alebo podvádzajú. Za nás skvelá práca. Čo si o tom myslíte vy? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.