Vieme, že Apple dlhodobo podporuje najrôznejšie organizácie či už v oblasti zdravia alebo životného prostredia. Na jednej strane jej to robí dobré PR a na strane druhej je to zase milé gesto od najhodnotnejšej spoločnosti na svete. Dnes prišla ďalšia novinka. Apple bude darovať za každý nákup cez Apple Pay 1$ organizácii (RED). Dokopy to môže byť až 1 milión dolárov!

Apple bude darovať za každý nákup cez Apple Pay 1$ organizácii (RED).

Jablková spoločnosť sa dnes rozhodla podporiť dobrú vec. Vo svojom oficiálnom stanovisku uviedla, že bude darovať 1$ z každého nákupu cez Apple Pay, ktorý sa skutoční buď na apple.com alebo prostredníctvom aplikácie Apple Store, prípadne aj v akomkoľvek fyzickom Apple Store po celom svete. Akcia bude platiť do 2.12.2019.

Jablková spoločnosť uvádza, že 100% z peňazí, ktoré sa týmto spôsobom podarí zozbierať bude putovať rovno do programu (RED) v Afrike. Tento globálny fond, ktorý vznikol v boji proti vírusovému ochoreniu AIDS, tuberkulóze či malárii poznáme aj z červených produktov jablkovej spoločnosti. Pokiaľ si kúpite čokoľvek s označením (RED), automaticky malým percentom prispievate aj vy. Je to také drobné ale pekné gesto.

apple pay red
Apple Pay (RED) – svetapple.sk

Apple robí historicky túto činnosť už do roku 2006. Nejde teda o žiadnu novinku. Kedysi sa akcie (RED) týkali predovšetkým príslušenstva. V poslednej dobe sme ale svedkami aj bežných zariadení v tejto farbe. Najbližšie by mal prísť v tomto prevedení iPhone SE 2, ktorý príde na trh začiatkom budúceho roka.

- Reklama -

Apple za toto 13 ročné obdobie venovalo na účet organizácie už viac ako 220 miliónov amerických dolárov! To nie je zanedbateľná suma.

Okrem iného bude 1. decembra svetový deň v boji proti AIDS. Je teda pravdepodobné, že firma rozsvieti všetky logá Apple Storov do červenej farby a tak isto sa do červenej premenia aj niektoré aplikácia vrámci internetového obchodu App Store aby zvýšila povedomie o tejto problematike. Niečo podobné robí (ale so zelenou farbou) aj v čase kedy je deň zeme.

Plánujete si v najbližšej dobe zakúpiť niečo cez Apple Pay priamo v kamennej pobočke Apple, pokiaľ máte takúto možnosť? Kde to bude?

Apple Pay RED
Apple Pay (RED) – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here