Vieme, že Apple dlhodobo podporuje najrôznejšie organizácie či už v oblasti zdravia alebo životného prostredia. Na jednej strane jej to robí dobré PR a na strane druhej je to zase milé gesto od najhodnotnejšej spoločnosti na svete. Dnes prišla ďalšia novinka. Apple bude darovať za každý nákup cez Apple Pay 1$ organizácii (RED). Dokopy to môže byť až 1 milión dolárov!

Apple bude darovať za každý nákup cez Apple Pay 1$ organizácii (RED).

Jablková spoločnosť sa dnes rozhodla podporiť dobrú vec. Vo svojom oficiálnom stanovisku uviedla, že bude darovať 1$ z každého nákupu cez Apple Pay, ktorý sa skutoční buď na apple.com alebo prostredníctvom aplikácie Apple Store, prípadne aj v akomkoľvek fyzickom Apple Store po celom svete. Akcia bude platiť do 2.12.2019.

Jablková spoločnosť uvádza, že 100% z peňazí, ktoré sa týmto spôsobom podarí zozbierať bude putovať rovno do programu (RED) v Afrike. Tento globálny fond, ktorý vznikol v boji proti vírusovému ochoreniu AIDS, tuberkulóze či malárii poznáme aj z červených produktov jablkovej spoločnosti. Pokiaľ si kúpite čokoľvek s označením (RED), automaticky malým percentom prispievate aj vy. Je to také drobné ale pekné gesto.

apple pay red
Apple Pay (RED) – svetapple.sk

Apple robí historicky túto činnosť už do roku 2006. Nejde teda o žiadnu novinku. Kedysi sa akcie (RED) týkali predovšetkým príslušenstva. V poslednej dobe sme ale svedkami aj bežných zariadení v tejto farbe. Najbližšie by mal prísť v tomto prevedení iPhone SE 2, ktorý príde na trh začiatkom budúceho roka.

Apple za toto 13 ročné obdobie venovalo na účet organizácie už viac ako 220 miliónov amerických dolárov! To nie je zanedbateľná suma.

Okrem iného bude 1. decembra svetový deň v boji proti AIDS. Je teda pravdepodobné, že firma rozsvieti všetky logá Apple Storov do červenej farby a tak isto sa do červenej premenia aj niektoré aplikácia vrámci internetového obchodu App Store aby zvýšila povedomie o tejto problematike. Niečo podobné robí (ale so zelenou farbou) aj v čase kedy je deň zeme.

Plánujete si v najbližšej dobe zakúpiť niečo cez Apple Pay priamo v kamennej pobočke Apple, pokiaľ máte takúto možnosť? Kde to bude?

Apple Pay RED
Apple Pay (RED) – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.