Počas dnešného večera sú používatelia z celého sveta svedkami situácie, ktorá nie je v Apple svete vôbec bežná. Obľúbená platobná technológia Apple Pay, ktorú používame na našich mobilných zariadeniach či počítačoch Mac sa stala stredobodom veľkého výpadku. Ako informuje Macrumors, okrem obľúbenej služby Apple Pay nefunguje ani Peňaženka (Wallet). Pociťovať to môže úplne každý.

Na samotnú chybu začali upozorňovať používatelia Apple zariadení z celého sveta, pričom ju priznala už aj spoločnosť Apple. Urobila to prostredníctvom svojej stránky, kde môžete vidieť aktuálny stav služieb a ich funkčnosť. Práve pri platforme Apple Pay svieti nepríjemný výpadok, ktorý podľa všetkého trvá už niekoľko hodín.

Spoločnosť Apple pri chybe spomína, že ju pociťujú len niektorí používatelia, no vzhľadom na početné sťažnosti, ktoré sa objavujú na X (Twitter) či diskusných fórach je problém vcelku rozsiahly.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

V tejto súvislosti je však dôležité upozorniť na fakt, že problémy s Apple Pay nepocítite pri klasických platbách v maloobchodných predajniach – ako keď platíte klasickou kartou. Sami sme si to pred pár desiatkami minút vyskúšali a všetko bežalo tak ako má.

Apple Pay má naopak problém vyslovene v online svete, keď nakupujete na internetových stránkach tovary či služby. Najmä teraz v predvianočnom období môže byť používateľov pociťujúcich tento výpadok pomerne dosť.

Apple Pay výpadok
Zdroj: Apple

Zatiaľ nie je známe, čo tento výpadok spôsobilo a ani to, kedy ho spoločnosť Apple opraví. Ak však máte problémy s Apple Pay na internete aj vy, to najlepšie čo môžete urobiť je počkať, alebo využiť inú platobnú metódu, napríklad platbu prevodom na účet.

Celá situácia je o to zvláštnejšia, že s výpadkami Apple Pay sa stretávame len veľmi zriedkavo. Uvidíme, ako sa ku tomu spoločnosť Apple postaví a či vydá aj oficiálne stanovisko. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Aktuálne: Slováci pripravte sa na veľké výpadky internetu. Avizujú ich dvaja známi operátori
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.