Cupertinský gigant sa angažuje v oblasti ekológie už dlhé roky. Niekoľkokrát dokonca získal titul najzelenšej spoločnosti sveta, čo nie je náhoda. Tentokrát si stanovil ďalší zaujímavý cieľ. Do roku 2030 má byť v rámci obchodného a výrobného dodávateľského reťazca úplne uhlíkovo neutrálny. Inými slovami, vývoj a produkcia zariadení by mala mať nulový dopad na naše ovzdušie.

Apple bude do roku 2030 úplne uhlíkovo neutrálne

Aj keď sa v jablkovej spoločnosti snažia tlačiť na obnoviteľné zdroje alebo recykláciu starých zariadení, výrobou nových produktov vzniká pomerne rozsiahla uhlíková stopa.

Netreba sa tomu čudovať, vezmite si, že sa ročne vyrobia stovky miliónov iPhonov, iPadov či Macov. Negatívnym spôsobom ovplyvňujú ovzdušie a prispievajú ku klimatickým zmenám. Napriek tomu sa dá so znečistením stále niečo robiť.

Apple prisľúbilo, že do roku 2030 zníži svoje emisie o 75% s tým, že v súčasnosti už vyvíja inovatívne riešenie, ktoré sa postará o elimináciu uhlíku pri zostávajúcich 25%. Firma okrem iného poskytne svoj plán aj ostatným technologickým spoločnostiam, ktoré chcú eliminovať ekologické dopady svojej činnosti.

- Reklama -

V Cuperine majú navyše pre každého budúceho dodávateľa veľmi prísne podmienky. Pokiaľ bude chcieť spolupracovať, musí sa zaviazať, že do 10 rokov začne využívať 100% obnoviteľné zdroje.

Celú myšlienku sa kompetentní rozhodli podporiť aj pomocou nového videa, ktoré sa objavilo na YouTube s názvom „A climate change promise from Apple,“. V ňom Apple sľubuje, že v roku 2030 už nebude existovať žiadna uhlíková stopa po jeho činnosti. Hádam sa to teda podarí…

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here