Cupertinský gigant sa angažuje v oblasti ekológie už dlhé roky. Niekoľkokrát dokonca získal titul najzelenšej spoločnosti sveta, čo nie je náhoda. Tentokrát si stanovil ďalší zaujímavý cieľ. Do roku 2030 má byť v rámci obchodného a výrobného dodávateľského reťazca úplne uhlíkovo neutrálny. Inými slovami, vývoj a produkcia zariadení by mala mať nulový dopad na naše ovzdušie.

Apple bude do roku 2030 úplne uhlíkovo neutrálne

Aj keď sa v jablkovej spoločnosti snažia tlačiť na obnoviteľné zdroje alebo recykláciu starých zariadení, výrobou nových produktov vzniká pomerne rozsiahla uhlíková stopa.

- Reklama -

Netreba sa tomu čudovať, vezmite si, že sa ročne vyrobia stovky miliónov iPhonov, iPadov či Macov. Negatívnym spôsobom ovplyvňujú ovzdušie a prispievajú ku klimatickým zmenám. Napriek tomu sa dá so znečistením stále niečo robiť.

Apple prisľúbilo, že do roku 2030 zníži svoje emisie o 75% s tým, že v súčasnosti už vyvíja inovatívne riešenie, ktoré sa postará o elimináciu uhlíku pri zostávajúcich 25%. Firma okrem iného poskytne svoj plán aj ostatným technologickým spoločnostiam, ktoré chcú eliminovať ekologické dopady svojej činnosti.

V Cuperine majú navyše pre každého budúceho dodávateľa veľmi prísne podmienky. Pokiaľ bude chcieť spolupracovať, musí sa zaviazať, že do 10 rokov začne využívať 100% obnoviteľné zdroje.

Celú myšlienku sa kompetentní rozhodli podporiť aj pomocou nového videa, ktoré sa objavilo na YouTube s názvom „A climate change promise from Apple,“. V ňom Apple sľubuje, že v roku 2030 už nebude existovať žiadna uhlíková stopa po jeho činnosti. Hádam sa to teda podarí…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.