Pokiaľ žiješ v USA a chceš ušetriť nejaké to euríčko, jablková spoločnosť ti to umožní. Od dnešného dňa si totižto v Apple Online Store môžeš po prvý krát zakúpiť repasovaný iPhone 7. Táto ponuka je pomerne lákavá. Cena začína už na $499. Neušetríš síce závratne veľa, ale každý dolár/euro dobré. 

Repasované iPhony

Tak, ako sme to už písali v článku, ktorý je bližšie zameraný na repasované iPhony, repasovaný iPhone je v podstate nový iPhone. Je síce pravda, že niektoré komponenty sa už mohli niekde pred tým používať, avšak nejde o komponenty, s ktorými by sa používateľ mal možnosť stretnúť. Každý jeden repasovaný model má totižto celkom nové telo, na ktorom nie je ani jeden jediný škrabanec. Rovnako tu potom je napríklad aj nová baterka, takže čo sa výdrže týka, nový zákazník nestratí ani jedno % oproti novo kúpenému telefónu. Okrem starostlivej rekonštrukcie sú všetky takéto zariadenia testované, kontrolované a vyčistené. Normálny človek v podstate ani nemá možnosť zistiť či ide o repas alebo nie. Dá sa to zistiť jedine v nastaveniach podľa sériového čísla zariadenia.

- Reklama -

Navyše telefóny sú ponúkané v úplne novej bielej krabičke (na ktorej je ale napísané, že ide o repasované zariadenie) obsahujúcej všetko príslušenstvo a návody. Čo sa týka záruky, tak používatelia sa nemusia báť. Telefóny ponúkajú klasicky ročnú medzinárodnú záruku, no v prípade, že si ju chce používateľ rozšíriť môže použiť program Apple Care +, ten ponúka až dva roky. Pre iPhone 7 stojí $129 a pre model 7 Plus $149. Koľko ale zákazníci ušetria? To je pravdepodobne údaj, ktorý ťa zaujíma najviac. Dopredu hovoríme, že to nie je zas také ľakavé číslo, ale určite veľmi príjemne prekvapí tvoju peňaženku. Na iPhone 7 môžeš ušetriť približne $50 a na iPhone 7 Plus až $80 dolárov. Vzhľadom na to, že dostaneš prakticky to isté ide o príjemnú zľavu.

Konkrétne ceny sú potom pri iPhone 7 $499 za 32GB, $589 za 128GB a $679 za 256GB verziu. iPhone 7 Plus je ponúkaný len v 32GB a 128GB verzií. Tie stoja buď $599 alebo $689 v závislosti od modelu. V tomto prípade si nie je možné priplatiť za vrcholnú, 256GB verziu. Keby Apple začal predávať takéto zlacnené produkty aj u nás, teoreticky by to mohlo mať obrovský úspech. Predsalen je mzda v USA celkom iná ako na Slovensku a používatelia nemajú zas taký problém zaplatiť toľko peňazí za telefón. Navyše pri kurzovom prepočte na eurá je $499 okolo 403€. U nás ale najlacnejšie iPhony začínajú na cene 500€ a vyššie.

Takto vyzerá balenie repasovaného iPhonu 7 Plus - svetapple.sk
Takto vyzerá balenie repasovaného iPhonu 7 Plus – svetapple.sk

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.