Apple a Tesla sú síce dve odlišné spoločnosti, no pokiaľ sa pozrieme na ich vplyv v rámci jednotlivých segmentov, tak zistíme, že majú rovnako revolučné myšlienky a nápady. Tesla sa už dlhé roky nezaoberá len vývojom a výrobou samotných vozidiel ale tak isto pracuje aj s batériami, čo Apple plánuje využiť.

Technologický gigant z Cupertine chystá implementáciu batérii „MegaPack“ od Tesly na svojej čerstvo-ohlásenej energetickej farme v Kalifornii. Apple z nej chce napájať Apple Park a tak isto aj ďalšie budovy či kancelárie, ktoré jej patria v jeho okolí.

Obrovský projekt bol schválený ešte minulý rok

Samotná solárna farma použije 85 akumulátorov 60MV od Tesly, vďaka čomu bude schopná vytvárať a uchovávať obrovské množstvo elektrickej energie. Celý projekt bol schválený ešte počas minulého roka a tak sa postupne môžu začať práce na jeho realizácii.

Viceprezidentka Apple pre životné prostredie, Lisa Jackson, v poslednom rozhovore uviedla, že spoločnosť dúfa, že bude príkladom pre ostatné firmy, ktoré sa stále vyhýbajú prechodu na čistú energiu z obnoviteľných zdrojov.

Ako iste viete, ani zďaleka sa nejedná o prvú farmu so solárnymi panelmi, ktorú jablková spoločnosť prevádzkuje na území USA. Tak isto hlavná budova kampusu je týmito komponentmi posiata po celej streche, kvôli čomu si si Apple muselo založiť vlastnú energetickú spoločnosť.

Vyzerá to teda tak, že vôbec po prvýkrát dôjde k užšej spolupráci medzi Applom a Teslou, čo je zaujímavá informácia. Uvidíme, ako to dopadne, keď sa celý projekt zrealizuje. Držíme palce!

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo štvrtýkrát po sebe ten istý produkt. Premárnili Apple Watch Series 7 svoju príležitosť?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTheVerge
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.