Uplynul už viac ako rok od predstavenia Apple Card. Túto službu môžu v súčasnosti využívať zákazníci z USA. Podľa najnovšieho úniku sa začne v dohľadnej dobe rozširovať do celého sveta. Spomenutá bol aj Európa.

Apple Card sa rozšíri do sveta

Technologický gigant chce pôsobiť všade tam, kde je to len možné. Minulý rok predstavil Apple Card, na ktorú sa už teraz tešia niektorí používatelia v Austrálii.

Zdroje blízke Macrumors tvrdia, že Apple jedná v tejto krajine s najväčšími bankami. Dátum uvedenia na trh síce nie je známy, no podľa všetkého sa bavíme o niekoľkých mesiacoch. To nie je všetko.

V kóde operačného systému iOS 14 sa objavili zmienky o Apple Card v súvislosti so starým kontinentom. Pre Európanov je to skvelá správa.

Konkrétne tu boli odhalené detaily týkajúce sa GDPR (všeobecné nariadenie o ochrane údajov). To neplatí nikde inde vo svete. Nová karta sa tak môže dostať aj sem. Netreba sa ale tešiť predčasne.

Ako je to na Slovensku alebo v Česku?

Ak sú informácie pravdivé, Apple bude uprednostňovať väčšie trhy. Bavíme sa tak o krajinách ako Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Holandsko a podobne… Slovensko a ani Česká republika sem nepatrí.

Navyše tu nemáme ani oficiálny Apple Store (v Česku funguje aspoň v rámci online predaja). Apple Card prináša určité výhody pri nákupe produktov priamo od jablkovej spoločnosti. Ich uplatnenie by tu nebolo možné.

Ťažko teraz povedať, kedy a či vôbec sa sem platobná služba dostane. Treba si spomenúť na Apple Pay. Toho sme sa dočkali celých 5 rokov po jeho predstavení. Pri tejto „novinke“ to môže byť podobné.

Do komentára nám napíšte, či by ste si o túto kartu zažiadali alebo vám príde na našom trhu zbytočná. Dnes už existuje veľké množstvo „výhodných“ platobných metód. Ťažko teda povedať, či by bol o Apple Card vôbec nejaký záujem. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 je za veľmi nízku cenu najdostupnejším modelom v ponuke: Oplatí sa v roku 2023?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.