To, že Apple skúma oblasti rozšírenej a virtuálnej reality, je asi jasné. Stačilo nám na to koniec koncov predstavenie iPadu Pro 2020 s LiDAR senzorom na zadnej strane. Dnes sa môžete pozrieť na to, ako by sa dala táto technológia zakomponovať aj do Apple Card. Bolo by to prinajmenšom fascinujúce…

Apple Card a rozšírená realita

Hoci to teraz môže pôsobiť nereálne, je to isto výzva pre najbližšiu budúcnosť . Rozšírená realita ponúka obrovské možnosti, pomocou ktorých nám bude zjednodušovať život. Už o pár rokov sa táto technológia určite posunie ďaleko vpred a spolu s novými produktami (inteligentné okuliare alebo headset) budeme ovládať možno aj obyčajné predmety podobne, ako naše smartfóny.

Jednu víziu teraz prezentoval šikovný dizajnér, Volodymyr Kurbat na YouTube. Ten vzal do ruky Apple Card a ukázal, že vďaka rozšírenej realite môže získať mnohé schopnosti, ako napríklad klasická banková aplikácia na vašom iPhone. Jednoduchým spôsobom by si tak používateľ mohol pozrieť aktuálny stav svojho účtu, transakcie, limity, kategórie a podobne. Fungovali by tu aj gestá či ovládanie rozšírenej reality pomocou prsta priamo na karte.

Apple Card a rozšírená realita. Fascinujúca budúcnosť!
Apple Card a rozšírená realita. Fascinujúca budúcnosť!

Kedysi by niečo podobné vyzeralo len ako sci-fi. Dnes už ale vieme, že podobné možnosti existujú, len ich treba správne uchopiť a použiť. Uvidíme, kam sa AR a VR v následujúcich rokoch posunie. Myslíme si však, že to čo môžete vidieť na videu nižšie je otázka pomerne krátkeho časového horizontu. Apple by svoj headset mohol predstaviť v roku 2021-2023 (podľa odhadov). Veľmi sa naň tešíme…

Prečítajte si tiež  Huawei vlastní ochrannú známku Vision Pro. Apple má obrovský problém
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.