To, že Apple skúma oblasti rozšírenej a virtuálnej reality, je asi jasné. Stačilo nám na to koniec koncov predstavenie iPadu Pro 2020 s LiDAR senzorom na zadnej strane. Dnes sa môžete pozrieť na to, ako by sa dala táto technológia zakomponovať aj do Apple Card. Bolo by to prinajmenšom fascinujúce…

Apple Card a rozšírená realita

Hoci to teraz môže pôsobiť nereálne, je to isto výzva pre najbližšiu budúcnosť . Rozšírená realita ponúka obrovské možnosti, pomocou ktorých nám bude zjednodušovať život. Už o pár rokov sa táto technológia určite posunie ďaleko vpred a spolu s novými produktami (inteligentné okuliare alebo headset) budeme ovládať možno aj obyčajné predmety podobne, ako naše smartfóny.

- Reklama -

Jednu víziu teraz prezentoval šikovný dizajnér, Volodymyr Kurbat na YouTube. Ten vzal do ruky Apple Card a ukázal, že vďaka rozšírenej realite môže získať mnohé schopnosti, ako napríklad klasická banková aplikácia na vašom iPhone. Jednoduchým spôsobom by si tak používateľ mohol pozrieť aktuálny stav svojho účtu, transakcie, limity, kategórie a podobne. Fungovali by tu aj gestá či ovládanie rozšírenej reality pomocou prsta priamo na karte.

Apple Card a rozšírená realita. Fascinujúca budúcnosť!
Apple Card a rozšírená realita. Fascinujúca budúcnosť!

Kedysi by niečo podobné vyzeralo len ako sci-fi. Dnes už ale vieme, že podobné možnosti existujú, len ich treba správne uchopiť a použiť. Uvidíme, kam sa AR a VR v následujúcich rokoch posunie. Myslíme si však, že to čo môžete vidieť na videu nižšie je otázka pomerne krátkeho časového horizontu. Apple by svoj headset mohol predstaviť v roku 2021-2023 (podľa odhadov). Veľmi sa naň tešíme…

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here