Verte alebo nie, systém Apple CarPlay máme vo vozidlách už skoro 10 rokov a za ten čas si ho mnohí z nás zvykli používať na dennej báze. Touto technológiou je dnes vybavené prakticky každé nové auto a aj keď sa pri nej stretávame s problémami len veľmi sporadicky, zdá sa, že teraz musí Apple jeden riešiť.

Ako informuje zahraničný portál 9to5mac, viacero používateľov sa začalo sťažovať na to, že pri CarPlay zaznamenali nepríjemné problémy s GPS. Portál zdôrazňuje, že ide o pomerne dosť rozšírenú chybu, ktorá sa môže objavovať v rôznych typoch vozidlách od rôznych výrobcov. Taktiež je úplne jedno, či CarPlay využívate cez klasický kábel alebo bezdrôtovo. No a ako sa to vlastne prejavuje?

Po prepojení mobilného zariadenia s multimediálnym systémom vozidla sa stáva, že GPS v ňom zrazu prestane byť spoľahlivá. 9to5mac opisuje viacero rozdielnych skúseností.

CarPlay má nasledujúce problémy s GPS

Najčastejšie sa stáva, že po aktivácii Apple CarPlay GPS pripojenie vo vozidle úplne zamrzne alebo sa prestane aktualizovať. Smerová šípka na mape jednoducho zostane stáť a mapa sa vôbec nehýbe. Ak práve používate navigáciu, môže to byť nepríjemné.

Rovnako nepríjemný je však aj druhý problém, v rámci ktorého je poloha cez GPS nepresná. Napríklad keď idete po diaľnici a pozriete sa cez CarPlay na mapu, váš iPhone si zrazu myslí, že ste niekde uprostred poľa alebo dokonca v rieke, ktorá sa nachádza pozdĺž cesty.

Zobrazovaná poloha tiež môže byť kilometre vzdialená od vašej aktuálnej polohy, sporadicky poskakuje a hýbe sa tam a späť. Aplikácia Mapy je v tomto momente zmätená a začne vám dávať úplne náhodné pokyny v domnení, že ste zišli z pôvodnej trasy.

No a do tretice sa stáva, že sa indikátor polohy GPS prepne na veľký kruh. CarPlay si myslí, že sa nachádzate niekde v tomto kruhu, no nedokáže zistiť, kde presne.

Pokiaľ ste sa s niečím takýmto stretli aj vy, pravdepodobne vám v tejto chvíli nezostáva nič iné ako počkať na najbližšiu aktualizáciu softvéru iOS, ktorá by to mohla vyriešiť. Nechajme sa prekvapiť, či sa to spoločnosti Apple podarí. Podobné chyby totiž pôsobia dosť bizarne a v praxi nie sú vôbec príjemne. Pri jazde autom môžu byť navyše aj dosť nebezpečné!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Foxconn skutočne potvrdil továreň v USA!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -