Americký úrad pre patenty a ochranné známky dnes zverejnil patentovú prihlášku spoločnosti Apple, týkajúcu sa pokročilého ultrazvukového dotykového senzora.

Prečítajte si tiež  Sú vaše AirPods vhodné na výmenný program? To sa dozviete v tomto článku

Podľa portálu Patently Apple, ktorý na túto tému upozornil, sa patent vzťahuje na použitie ultrazvukovej technológie v slúchadlách AirPods Pro a AirPods Max, vďaka čomu by sa zásadným spôsobom zmenila ich využiteľnosť v rôznych podmienkach.

Ultrazvuková technológia v slúchadlách AirPods 

airpods pro 2019
AirPods Pro z roku 2019 / Foto: Unsplash (Daniel Romero)

Ultrazvuková technológia môže v budúcnosti umožniť lepšie fungovanie slúchadiel AirPods Pro a AirPods Max, keď sú mokré, alebo keď má používateľ nasadené rukavice. Súčasné snímače v slúchadlách majú problém pracovať správne pri kontakte s vlhkým prostredím.

„Ultrazvukové systémy snímania dotyku môžu byť menej ovplyvnené, keď sa vodivé kvapaliny (napr. kvapky vody) alebo izolované predmety (napr. prsty v rukaviciach) dostanú do kontaktu s ich dotykovým povrchom.“

Prečítajte si tiež  Toto je 7 problémov, ktorými trpia AirPods a môžete sa s nimi stretnúť aj vy

Patent, o ktorý spoločnosť Apple požiadala, zahŕňa „schopnosť ultrazvukového snímania dotyku“ a mohol by byť použitý v budúcich modeloch AirPods. Okrem toho by ultrazvuková technológia mohla zlepšiť presnosť dotyku na zariadeniach AirPods Pro a AirPods Max, ktorých druhá generácia už klope na dvere.

Problém je však v tom, že vrámci druhej generácie sa s touto novinkou skoro určite nestretneme, keďže patent ešte oficiálne ani nebol uznaný a zariadenia, o ktorých píšeme vyššie sú už pravdepodobne z časti vyrobené a pripravené na predaj.

Oveľa pravdepodobnejší je preto príchod ultrazvukového dotykového senzora až v tretej generácii AirPods Pro a AirPods Max. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.