AirPods sú skutočne dobrým produktom, ktorý si našiel vo svete už dnes desiatky miliónov používateľov. Netreba sa tomu čudovať. Celkovo narástol záujem o kúpu bezdrôtových slúchadiel. V Q4 roku 2019, bolo predaných až o 53% týchto zariadení viac ako v Q4 2018. V roku 2020 bude tento trend narastať a Apple na tom bude profitovať.

Apple chce predať až 100 miliónov AirPods v roku 2020.

Ešte minuloročné odhady hovorili o tom, že Apple v roku 2020 predá približne 80 miliónov jednotiek AirPods. Ako sa však ukazuje, konečné číslo by mohlo byť predsa len ešte vyššie. Pozitívni sú najmä v analytickej spoločnosti Counterpoint, kde tvrdia, že firma by počas týchto 12 mesiacov mohla predať až 100 miliónov kusov AirPods. Nie je to nerálne.

Za celý rok 2019 sa predalo približne 130 miliónov kusov bezdrôtových slúchadiel. Apple malo pri tom čísle podiel na trhu približne 47%, čo je fantastické číslo. Predaje tvorili asi 60 miliónov kusov. Koncom roka 2019 (Q4 = október, november, december) firma udržala 41% podiel na trhu. Pred Vianocami sa globálne predalo zhruba 51 miliónov všetkých bezdrôtových slúchadiel.

Koronavírus môže ohroziť výrobu AirPods Pro!
Apple chce predať až 100 miliónov AirPods v roku 2020.

Nakoľko sa medziročne zdvihol predaj všetkých zariadení o zhruba 76%, tento rok by to nemuselo byť ináč, nakoľko záujem o túto technológiu neustále narastá a ešte stále si nenašla všetkých svojich potencionálnych klientov.

No a my z toho usudzujeme to, že používatelia, ktorý v súčasnosti udržiavajú pri živote približne 1,5 miliardy aktívnych Apple zariadení pôjdu do AirPods tiež, alebo upgradujú na lepšiu verziu, AirPods Pro.

Výsledok by mohol v konečnom dôsledku predstavovať asi 100 miliónov predaných zariadení po celom svete. To veru vôbec neznie zle. Navyše sme sa dnes dozvedeli, že firma pripravuje aj nový, lacnejší model odvodený od Pro verzie, ktorý by nemusel mať aktívnu redukciu šumu ale za to by mohol mať štuple a kvalitnejšie audio.

Súčasná „obyčajná“ verzia by mohla ísť cenou dole. Tým by si AirPods opäť našli o čosi viac používateľov, ktorí si ich dnes nemienia nakúpiť kvôli cene. No, v blízkej budúcnosti to veru vyzerá veľmi zaujímavo… Plánujete kúpu tohto produktu aj vy, alebo chcete radšej niečo od konkurencie.

Návod: Ako pripojiť AirPods k iPhonu a Androidu.
Apple chce predať až 100 miliónov AirPods v roku 2020.
Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro dostane prepracovaný Lightning. Na USB-C ale zabudnite
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.