Jablková spoločnosť ohlásila výsledky za rok 2019 a vyzerá to veľmi dobre. Dočkali sme sa rekordov vzhľadom na veľmi úspešný predaj iPhonu, Apple Watch, AirPods a ostatných zariadení. CEO spoločnosti Tim Cook prezradil, že momentálne vo svete funguje až 1,5 miliardy aktívnych zariadení od Apple.

Apple má rekordných 1,5 miliardy aktívnych zariadení po celom svete!

Spoločnosť Apple má za sebou extrémne úspešný rok. Ako to už vyzerá, predaje zase narástli a tržby ako aj hodnota akcii spolu s nimi. Netreba sa tomu veľmi čudovať. V prvom rade zaznamenali obrovský boom slúchadlá AirPods ako aj hodinky Apple Watch. Sú to produkty, ktoré Apple doposiaľ tak vo veľkom nepredávalo.

Aj vďaka tomu sa podarilo Cupertinskému gigantovi prekročiť hranicu, kedy má na trhu oficiálne 1,5 miliardy aktívnych zariadení. Tim Cook podotkol, že firme sa podarilo dosiahnuť tento počet predovšetkým v predvianočnom období. To je dôkaz toho, že zákazníci sú s produktami spokojní a voči spoločnosti sú dlhodobo lojálni.

Najlepšie však na tom celom je, že trend aktívnych zariadení neustále rastie. V prípade Applu sme teda svedkami toho, že ľudia stále viacej nakupujú zariadenia ako sa ich zbavujú (aj keď sa ich zbavia stále bývajú ešte nejaký ten rok a viac aktívne).

Apple má rekordných 1,5 miliardy aktívnych zariadení po celom svete!
Apple má rekordných 1,5 miliardy aktívnych zariadení po celom svete!

V praxi to znamená teda napríklad to, že keď má zákazník MacBook, kúpi si k nemu ešte iPhone (alebo naopak), akonáhle jeden z dvojice zostarne, nahradí ho novším modelom od spoločnosti Apple s tým, že svoj starší produkt niekomu posunie ďalej (stále aktívne zariadenie) a v konečnom dôsledku ostáva používateľom dvoch aktívnych zariadení aj on sám. Za predpokladu, že si k MacBooku a iPhonu kúpil aj Apple Watch alebo iPad, je toto číslo neporovnateľne vyššie.

Oproti minulému roku je to zlepšenie o 100 000 miliónov kusov

V januári 2019 malo Apple 1,4 miliardy aktívnych zariadení. Za 12 mesiacov si teda firma dokázala polepšiť o viac ako 100 000 kusov. Treba podotknúť, že sa tu rátajú všetky iPhony, iPody Touch, iPady, Apple TV, počítače Mac, Apple Watch a podobne

Uvidíme ako sa bude Applu dariť udržiavať tento trend naďalej. Teoreticky by mohol mať stále stúpajúcu tendenciu. Očakáva sa, že firma v roku 2020 predstaví celkom 5 nových iPhonov. Okrem toho zákazníci budú stále viac nakupovať populárne hodinky Apple Watch. Zvýšenie je teda v tomto smere veľmi pravdepodobné.

Prečítajte si tiež  Náš červený iPhone 12 obletel svet. Problémom netrpíme ako jediní

Pre Apple tieto hodnoty okrem iného znamená ešte jednu vec. Viac zariadení = teoreticky viac platiacich používateľov za služby. Na tie sa v Cupertine v poslednom období veľmi sústredia. Koľko máte v domácnosti funkčných Apple produktov vy? Napíšte nám do komentára.

Apple má rekordných 1,5 miliardy aktívnych zariadení po celom svete!
Apple má rekordných 1,5 miliardy aktívnych zariadení po celom svete!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.