Spoločnosť Apple len nedávno informovala o tom, ako sa jej v poslednom kvartáli darilo. So zverejnenými údajmi o predajoch iPhonov sa Tim Cook chválil aj úspechmi s iPhonom SE, obchodom App Store či prechodom používateľov z Androidu na iOS. Zaujala aj správa o tom, že onedlho bude predané neuveriteľné množstvo iPhonov.

Applu sa darí, takmer všade

V správe za tretí kvartál roka 2016 sa uvádza, že Apple zarobilo 42,4 miliardy dolárov, z čoho bol zisk 7,8 miliardy za obdobie od apríla do júna 2016. Správa zároveň obsahuje aj približné hodnoty predaných kusov Apple produktov.

- Reklama -

Podľa Apple sa predalo 40,4 milióna kusov iPhonov, 9,9 milióna kusov iPadov a 4,2 milióna kusov Macov. Tieto čísla sú obrovské ak si uvedomíš, že sa to udialo len za pár mesiacov. K predajom iPhonov samozrejme prispel aj začiatok predaja stále najnovšieho modelu iPhonu – iPhonu SE. Avšak, v porovnaní rovnakého obdobia spred roka, sú tieto čísla o niečo nižšie, keďže v 3Q 2015 Apple zarobilo 49,6 miliardy dolárov so ziskom 10,7 miliardy. V podobných číslach boli tržby za predaje iPhonov 51,1 milióna dolárov, iPadov 10,2 milióna a za Macy 4 miliony.

Luca Maestri, CFO Applu sa na adresu výsledkov vyjadril aj k tomu, že služby od Apple vzrástli o 19% a tržby z App Storu boli najvyššie od spustenia obchodu. Tiež uvádza, že vyplatili viac než 13 miliárd dolárov investorom prostredníctvom nákupov aplikácií.

Ďalší míľnik

Všetky tieto výsledky za jeden kvartál roka sú veľmi vysoké a niet divu, že po spočítaní všetkých predajov za roky od uvedenia iPhonu, dosiahne Apple tiež obrovské číslo počtu celkovo predaných kusov iPhonov. Do spomínanej správy sa dostala aj informácia, že v súčasnosti Apple predalo niečo okolo 988,15 miliónov iPhonov. Je tak jasné, že o chvíľu Apple predá svoj miliardtý iPhone! Áno, počuješ dobre, Apple tak vyrobilo a predalo jednu miliardu svojich telefónov za 9 rokov. V prepočte to vychádza, že za jeden kvartál Apple predá približne 40 miliónov kusov a keďže štvrtý kvartál roka je už prakticky tu, je jasné, že na WWDC v septembri sa týmto úspechom Apple pochváli aj napriek miernym poklesom predaja v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi.

Nedaj sa však pomýliť, pretože Apple už v januári 2015 informovalo o tom, že predalo miliardu iOS zariadení a v januári 2016 o miliarde aktívnych zariadení. Do kategórie aktívnych zariadení však patria nielen iPhony, ale aj iPady, Macy, iPody Touch, Apple TV a Apple Watch.

Apple

Zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -