Spoločnosť Apple je populárna aj pre svoje červené produkty. Výťažok z predaja takýchto produktov, ktoré sú označené ako (RED) putuje organizácii, ktorá pracuje v oblasti boja proti vírusovému ochoreniu AIDS. Tento rok spoločnosť prispela 20 miliónov dolárov.

Apple daroval 220 miliónov dolárov na boj proti AIDS ku dnešnému dňu

Apple tento rok prelomil zase určité rekordy. Ku dnešnému dňa daroval organizácii (RED) až 220 miliónov amerických dolárov. Oproti minulému roku ide pri tom veľký nárast.

- Reklama -

Vtedy získala organizácia za 12 rokov spolupráce približne 200 miliónov dolárov. Môžeme teda smelo povedať, že v roku 2019 si prilepšila o ďalších 20 miliónov. Dôležité je v tomto bode podotknúť, že na svete momentálne nie je väčší prispievateľ ako práve spoločnosť Apple.

Celá spolupráca tento rok oslávila 13 rokov a môžeme povedať, že Apple stálo v podstate pri samotnom vzniku organizácie (RED). Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Apple, Tima Cooka klesol od roku 2004 počet úmrtí spôsobených vírusovým ochorením AIDS o viac ako polovicu.

To znamená, že (RED) robí veľmi dobrú prácu a môže ju robiť aj vďaka podporovateľom medzi ktorých patrí Apple ale aj možno vy, ak používate nejaké „červené“ produkty.

Apple daroval 220 miliónov dolárov na boj proti AIDS ku dnešnému dňu
Apple daroval 220 miliónov dolárov na boj proti AIDS ku dnešnému dňu – svetapple.sk

Apple konkrétne podporuje niekoľkými spôsobmi. V prvom rade zvyšuje o jej existencii povedomie. Na samotných červených produktoch môžeme vidieť priamo logo organizácie (RED).

Tak isto aj Apple Store po celom svete premenia logo do červenej farby počas svetového dňa v boji proti AIDS. Tento rok to spravilo taktikou, kedy každý nákup uskutočnený v Apple Sotre počas posledných dní prispel jedným dolárom na účet organizácie. Podmienka bola platiť cez Apple Pay. Firma sľúbila, že odovzdá plnú sumu až do výšky 1 milióna dolárov!

Napíšte nám do komentárov, či aj vy používate červené produkty od Apple. Ste si vôbec vedomí, že nejaké percento z predaja šlo na účet organizácie aj vďaka vám alebo ste o tom vôbec nevedeli a zakúpili ste si ich len preto, lebo sa vám jednoducho páčia? Svoje poznatky nám napíšte do komentárov!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.