Pandémia koronavírusu dokázala počas 2 mesiacov kompletne zmeniť naše správanie a priority. Každý by sa jej s radosťou zbavil, no nie je to také jednoduché. Apple pomáha na viacerých frontoch súčasne. Najnovšie daruje 10 miliónov dolárov z fondu Advanced Manufacturing Fund spoločnosti COPAN Diagnostics, ktorá sa stará o testy na COVID-19 v USA.

Apple daruje 10 miliónov dolárov v boji proti COVID-19.

USA zažíva mimoriadne silnú vlnu pandémie COVID-19 a kľúčovou pomocou môže byť v tomto prípade testovanie. Súpravy dodáva spoločnosť COPAN Diagnostics. Práve tej teraz Apple pomôže balíkom peňazí, aby urýchlila ich výrobu dodávku. Tie môžu byť následne rozoslané do nemocníc pre odoberanie vzoriek väčšieho množstva potencionálne nakazených pacientov. V súčasnosti sa vyrába niekoľko tisíc takýchto setov týždenne, pričom chce Apple pomôcť v tom, aby sa toto číslo premenilo na milióny.

Jablková spoločnosť sa zapojila do boja už viacerými spôsobmi. Aj vo vlastnom záujme potrebuje, aby sa celý svet tejto pandémie čo najrýchlejšie zbavil. Znižujú sa tým ekonomické dopady, ktoré v budúcnosti pocíti. V súčasnosti už Cupertinsky gigant vyrobil viac ako 10 miliónov plastových štítov na tvár a takisto rozdal 30 miliónov ochranných masiek personálu nemocníc po celom svete.

Okrem toho pracuje na API, ktoré by mohlo spomaliť šírenie vírusu a do dnešného dňa daroval už niekoľko desiatok miliónov dolárov rôznym spoločnostiam alebo iniciatívam, ktoré sa zapájajú do boja, no potrebujú financie. Uvidíme, ako to celé dopadne a aké budú v tomto smere ďalšie kroky jablkovej spoločnosti.

Posledná rana pre WWDC 2020? Okres Santa Clara ju neodporúča organizovať.
Apple daruje 10 miliónov dolárov v boji proti COVID-19.
Prečítajte si tiež  Apple pomôže po katastrofálnych záplavách v Nemecku a ďalších krajinách
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.