Apple od svojho počiatku odmieta rasizmus a bojuje s ním na všetkých frontoch. Aby podporilo menšiny, pravidelne organizuje rôzne akcie či prináša pomoc vo forme produktov, vzdelania alebo financií.

Tento trend si samozrejme Apple zachovalo aj v roku 2021, kedy svoje snahy ešte znásobilo. Ako informovala stránka USA Today, v Cupertine spustili nový grantový program, v ktorom bude rozdelených až 5 miliónov amerických dolárov.

Tieto peniaze sú určené pre vybrané černošské vysoké školy a univerzity, známe ako „Historically black colleges and universities“ (HBCU).

Dočkajú sa aj iní 

Ani ostatné inštitúcie ale nebudú znevýhodnené, nakoľko napríklad Alabama A&M University, Howard University, Morgan State University a Prairie View A&M University môžu počítať s grantami z programu Apple New Silicon Initiative, ktorý bol oznámený začiatkom tohto roka. Dokopy sa v ňom nachádza 100 miliónov dolárov.

Samotný program by mal jednotlivých študentov pripraviť na kariéru v oblasti hardvérových technológií a dizajnovania čipov. Jeho súčasťou sú aj štipendiá, štipendiálne príležitosti či stáže v spoločnosti Apple.

Vďaka tomu môžu študenti pracovať po boku profesionálov a učiť sa tak od tých najlepších.

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.