Nedávno sme vás informovali o novinke z dielne Unc0ver. Hacekrom sa podarilo prelomiť operačný systém iOS 13.5 a vďaka chybe sem nahrať Jailbreak pre všetky zariadenia, ktorého ho podporujú. Od dnešného dňa si môžete odomknúť váš iPhone alebo iPad.

Dnes vyšiel Jailbreak pre iOS 13.5

Vyzerá to tak, že doba Jailbreaku je späť. Ťažko odhadnúť, aký veľký záujem je medzi fanúšikmi Apple o „odomknutie“ systému, no nakoľko sa o to hackeri pokúšajú, tak môžeme predpokladať, že na to majú silný dôvod. Nový nástroj „unc0ver 5.0.0“ bol akurát zverejnený na internete a môže si ho stiahnuť úplne každý. Na to aby sa dostal do iOS 13.5 (alebo akejkoľvek staršej verzie od iOS 11 vyššie…) využíva zraniteľnosť zero-day.

Vývojári sľubujú, že samotný Jailbreak dlhodobo testovali a všetko by malo fungovať úplne bez problémov. Samozrejme, v tomto bode si dovolíme dodať malé upozornenie. Nakoľko ide o veľký zásah do systému, používateľ si nemôže byť istý tým, že mu po Jailbreaku bude všetko fungovať tak, ako predtým. Unc0ver tvrdí, že jeho spôsob odomknutia nijakým spôsobom neporušuje sandbox zariadenia. Inými slovami by mal byť tento Jailbreak bezpečný. O tom či je to ale pravda nás presvedčí až čas.

Dnes vyšiel Jailbreak pre iOS 13.5. Nainštalujete ho pomocou
Dnes vyšiel Jailbreak pre iOS 13.5. Nainštalujete ho pomocou nástroja unc0ver 5.0.0.

No a čo môžete vďaka odomknutiu iPhonu alebo iPadu vlastne získať? Odpovedí je hneď viac. Spomenieme napríklad rôzne modifikácie systému, kedy si sem pridáte cez obchod Cydia prvky, ktoré iPhone/iPad normálne nemôže mať. Takisto sa dá zmeniť aj dizajn iOS, inštalovať bezplatné aplikácie, rozšíriť niektoré funkcie zariadenia o nové možnosti atď…

Na druhej strane tu ale vzniká otázka, na čo by si potom niekto kupoval iPhone, keď Android mu tieto veci ponúka oveľa jednoduchším a hlavne lacnejším spôsobom. Či vám to teda stojí za to sa už musíte rozhodnúť sami.

Za nás ale z bezpečnostného hľadiska inštaláciu neodporúčame a nie sme zodpovední za žiadne problémy, ktoré by si ste ňou mohli spôsobiť… Ak ste už nový Jailbreak vyskúšali, dajte nám v komentároch vedieť aký je, či funguje všetko v poriadku a tak ďalej. Budeme radi za každú jednu reakciu.

Dnes vyšiel Jailbreak pre iOS 13.5. Nainštalujete ho pomocou
Dnes vyšiel Jailbreak pre iOS 13.5. Nainštalujete ho pomocou nástroja unc0ver 5.0.0.
Prečítajte si tiež  iPhone 14 v novej žltej farbe je oficiálne v predaji. Ak oň máte záujem, rozhodne sa poponáhľajte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.