Hoci je rok 2024 a svetu pomaly, ale isto vládnu bezdrôtové slúchadlá, stále sú tu relatívne kvalitné zariadenia s káblami, ktorých nákup dáva obrovský zmysel. Pekným príkladom sú EarPods od Apple, ktoré sa predávajú od roku 2023 s USB-C konektorom. Ich cena je v porovnaní s klasickými AirPods extrémne nízka a aj napriek tomu vám v istom smere dokážu ponúknuť viac.

Pre tých čo nevedia, EarPods sú vlastne klasické káblové slúchadlá od Apple, ktoré sa predávajú v nepozmenenej podobe už od roku 2012 (upravoval sa len konektor). Apple z ich dizajnu dokonca navrhol prvú aj druhú generáciu AirPods, ktorá je v ponuke dodnes. Veľkou výhodou EarPods je, ale okrem kvalitného prehrávania zvuku aj možnosť jeho prehrávania v bezstratovej kvalite, konkrétne s podporou 16bit/44,1 kHz až 24bit/48 kHz. Toto vám dnes nedokážu ponúknuť ani AirPods Pro 2 či AirPods Max. Nakoľko sú, ale klasické EarPods extrémne lacné, ide o veľmi prekvapivý fakt.

Zatiaľ čo AirPods druhej generácie, ktoré majú prakticky rovnaký dizajn, len bez káblov, štartujú oficiálne na úrovni 159 € a po zľave ich môžete získať od cca 110 €, EarPods sú výrazne dostupnejšie. Spoločnosť Apple ich štandardne predáva za 24,99 €, no po kliknutí na tento odkaz ich môžete mať len za 17,52 € u dobre hodnoteného predajcu.

EarPods bezstratový zvuk
Zdroj: Unsplash / simerpreet singh

Je to teda viac, ako šesťkrát lacnejší produkt, ktorý dokáže to isté. Rozdielom je spôsob používania a celkový komfort. Nie každý predsa obľubuje „starodávne“ káble.

Ak si teda chcete užívať bezstratové prehrávanie skladieb v Apple Music, prípadne inej streamovacej službe, EarPods od Apple vám to dnes dokážu ponúknuť. Ideálnou voľbou sú navyše aj pre tých, ktorí preferujú výrobky od cupertinského giganta, no na druhú stranu za ne nechcú platiť príliš vysoké ceny. A keďže EarPods stoja po kliknutí na tento odkaz iba 17,52 €, z nášho pohľadu tu nie je o čom. Rozhodnúť sa, ale musíte vy sami. Tak čo, vyskúšate ich?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  PlayStation 5 kúpite v zľave za vynikajúcu cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -