Apple patrí medzi najhodnotnejšie spoločnosti na svete, no napriek tomu nezabúda pomáhať aj iným, ktorí to potrebujú. Ako uvádza posledná tlačová správa tohto technologického giganta, jeho program Apple Employee Giving daroval za uplynulých 10 rokov viac ako 725 miliónov dolárov (cca 641 miliónov eur) rôznym organizáciám.

Aby sme boli konkrétnejší, v rámci tejto iniciatívy môžu zamestnanci spoločnosti Apple venovať svoj pracovný čas alebo finančný príspevok na určitú vec. Za jednu odpracovanú hodinu zamestnanca zaplatí technologický gigant 10 $ (cca 8,85 €).

Ako sme už avizovali na začiatku, Apple Employee Giving oslávi tento rok 10. výročie od svojho vzniku a za ten čas podporilo viac ako 39 000 organizácii po celom svete, ktoré to v danom momente potrebovali.

Ak zháňate darčeky pre fanúšika Apple na poslednú chvíľu, navštívte Innocent Store, kde majú široký výber za rozumnú cenu. 

Za posledný rok to bolo 120 miliónov dolárov 

Viac ako 68 000 zamestnancov odpracovalo od toku 2011 dokopy dva milióny hodín a len v roku 2021 sa podarilo vyzbierať až 120 miliónov dolárov.

Okrem tohto programu má spoločnosť Apple aj tím Community Investment, ktorý poskytuje rôzny dary neziskovým organizáciám kdekoľvek na svete.

Prečítajte si tiež  Vyskúšali sme 5 dostupných darčekov pre iPhone, ktoré urobia radosť každému používateľovi + prinášame aj zľavový kód

Jedna z najznámejších aktivít je aj podpora oblastí, ktoré boli zasiahnuté živelnou katastrofou. Apple však spolupracuje aj s organizáciou (RED) za pomoci ikonických červených produktov a taktiež sa v priebehu uplynulých dvoch rokov do veľkej miery angažovalo v boji proti pandémii COVID-19.

Nezmenilo len spôsoby predaja či režim práce u svojich zamestnancov, no taktiež vytvorilo svoje vlastné rúška a zdravotným organizáciám poskytovalo plastové štíty.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.