Apple chce investovať do Kia Motors 3,6 miliardy dolárov

O najnovšie informácie sa postaral kórejský web DongA Ilbo (cez Bloomberg), ktorý tvrdí, že spoločnosť Apple je pripravená investovať 3,6 miliardy dolárov do automobilky Kia Motors. Tú z veľkej časti vlastní koncern Hyundai Motor Company, s ktorým Apple jedná už niekoľko mesiacov.

Pokiaľ by sa táto správa ukázala ako pravdivá, mohli by sme ju považovať za začiatok spolupráce pri vývoji a výrobe prvého elektrického vozidla od Apple.

- Reklama -

Automobilka Kia Motors disponuje rozsiahlym závodom nielen na Slovensku (v Žiline) ale aj v Gruzínsku, kde produkuje 90% vozidiel pre americký trh. Práve na tomto mieste by mohol vznikať aj autonómny Apple Car.

Pripravovaná zmluva čaká na podpis už 17. februára 2021 a pokiaľ sa to podarí, výsledok môžeme vidieť (pravdepodobne len v podobe konceptu) už v roku 2024. Ročný plán výroby počíta so 100 000 vozidlami, no to sa bavíme len o začiatku predaja na trhu v USA. Časom by to mohlo byť aj niekoľkonásobne viac.

Počas dnešného dňa sa takisto objavili informácie aj o čipe C1, ktorý Apple údajne vyvíja v spojitosti s Apple Car. Ten by mal slúžiť nielen na správu elektrického pohonu alebo autonómnu jazdu ale tiež na rozsiahle možnosti rozšírenej reality. Tešíte sa?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.