Kalifornský gigant dosahuje tržby vo výške niekoľkých desiatok miliárd dolárov. Aj preto sa nemôžeme čudovať, že v rámci hodnoty a absolútnych čísel poráža aj tých najlepších z najlepších.

Najnovšie sa Apple umiestnilo v prestížnom rebríčku Fortune 500 na treťom mieste, čím si polepšilo z pôvodného štvrtého miesta. Predbehol ho iba obchodný reťazec Walmart a gigantický Amazon.

Apple sa môže poďakovať pandémii 

Len tak pre predstavu, obrat spoločnosti Apple medziročne narástol o 5,5 %, čo sa podpísalo na zisku 57,4 miliárd amerických dolárov. To je o 3,9 % viac, ako v roku 2020.

„Pandémia priniesla spoločnosti Apple výzvy a príležitosti. Generálny riaditeľ Tim Cook musel zavrieť obchody a poslať domov mnohých technikov. Ale keďže zákazníci spoločnosti Apple po celom svete pracovali a učili sa z domova, predaj počítačov Mac a tabletov iPad vzrástol na najvyššiu úroveň vôbec.“ – Fortune

Pre Apple je prestížne ocenenie veľmi cenné, no v poslednom období ho považuje za štandard. Už 8 rokov po sebe sa aktívne umiestňuje v TOP 5, čo je nádherný výsledok.

Len tak pre porovnanie, spoločnosť Google parent Alphabet obdržala v rebríčku deviate miesto, Microsoft pätnáste miesto a Facebook 34. miesto.

Prečítajte si tiež  Facebook Messenger hlási výpadok. Týka sa to aj Slovenska
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.