Počas dnešného dňa sa na internete objavili nové správy o tom, že niekoľko štátov v USA podniklo vyšetrovanie voči Apple. Cieľom je zistiť, či spoločnosť nepodviedla svojich zákazníkov kvôli dokumentom, ktoré boli objavené v projekte Tech Transparency Project (zdieľaných spoločnosťou Axios).

Apple je vyšetrované kvôli ochrane spotrebiteľa.

Podrobnosti o týchto novinkách sú v súčasnosti len veľmi “strohé”. Dokonca ani nie je možné presnejšie určiť, prečo je vlastne Apple v hľadáčiku vyšetrovateľov.

- Reklama -

Dokumentácia naznačuje, že Texaský generálny prokurátor mohol žalovať spoločnosť za klamlivé obchodné praktíky, ktoré boli používané voči spotrebiteľom.

Informácie, ktoré boli zdieľané spoločnosťou Axios, pochádzajú ešte z marca 2020 a uvádza sa v nich, že divízia ochrany spotrebiteľa TexasAG spustila vyšetrovanie s tým, že pokiaľ sa príde na porušenie zákonov, začne sa “vymáhanie”.

Údajne sa už mali pridať aj ďalšie štáty. Spoločnosť Apple sa v súčasnosti odmietla vyjadriť, takže pravdepodobne čaká na oficiálne zverejnenie informácií. Nechajme sa prekvapiť, o čo v skutočnosti ide. V tomto štádiu je ešte priskoro hodnotiť.

Cupertinský gigant je v súčasnosti vyšetrovaný protimonopolným úradom v USA či v Európe, spolu s inými technologickými firmami ako Google, Facebook či Amazon. Kompetentní sa v tomto prípade sústreďujú na poplatky a politiku používanú v internetovom obchode App Store. Uvidíme, ako to celé dopadne.

zdroj

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here