Apple chodí na súd pomerne často. Niekedy je to zaslúžene, inokedy zase trochu zbytočne. Najnovšie konanie sa týka iPhonu XR. Podľa žaloby mal poskytnúť slabšie nastavenie antény ako iPhone XS a XS Max, z toho istého roku. V niektorých prípadoch mal byť signál slabší až o polovicu.

Apple ide pred súd

iPhone XR, bol v roku 2018 predstavený ako „low-end“ zariadenie, po boku vlajkových lodí, iPhonu XS a iPhonu XS Max. Podľa navrhovateľov žaloby, ponúka práve dostupnejšie zariadenie horšie nastavenie antény, ako to majú drahšie modely z toho istého roku.

Tento markantný rozdiel môže spôsobovať, že signál je až o polovicu slabší. Vo výsledku tak používateľ dostáva menej spoľahlivé spojenie v tých istých oblastiach, kde sa s iPhonom XS a XS Max pripojíte hravo a následne môžete komunikovať so svetom…

O tomto fakte Apple nikde nehovorí a evidentne to nevadí ani používateľom. Práve iPhone XR bol minulý rok najpredávanejším smartfónom na svete. Predalo sa ho až 46,3 milióna kusov. Navrhovatelia však zdôrazňujú, že Apple svoje smartfóny propaguje ako „prémiové produkty, s rýchlymi procesormi, spoľahlivým pripojením a epickým výkonom“. No a tu je evidentne celý problém.

iPhone XR
Apple ide pred súd. Môže za to iPhone XR!

Podľa žaloby by Apple nemalo pred svojimi zákazníkmi zakrývať tak dôležité informácie, ktoré sa týkajú mobilného a internetového pripojenia. Firma by mala priznať, že komponenty ktoré využíva pri niektorých modeloch môžu byť slabšie ako tie, ktoré sú využívané pri drahších verziách alebo konkurenčných zariadeniach.

Podľa správy je iPhone XR vybavený anténovým systémom 2 X 2 MIMO. Jeho drahší brat z toho istého roku využíva sofistikovanejšiu technológiu 4 X 4 MIMO.

Nech sa na to pozeráme akokoľvek, v tomto prípade nevidíme absolútne žiaden dôvod žalovať Apple. Áno, komponenty sú síce slabšie ale to sa môže od nižšej triedy zariadenia očakávať. Za iPhone XS a XS Max si používatelia priplácajú viac a tak dostávajú aj lepšie pripojenie k mobilnej sieti. Uvidíme, ako napokon tento súdny spor dopadne. Možno Apple prehrá, nechajme sa prekvapiť.

iPhone XR
Apple ide pred súd. Môže za to iPhone XR!
Prečítajte si tiež  Klasické Apple. Základný iPhone 15 dostane horšie USB-C než drahší iPhone 15 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -