Aj v čase koronakrízy sa snažia spoločnosti posúvať smerom vpred. Dnes sme sa dočkali zaujímavej správy o tom, že Apple zakúpilo Dark Sky. Aplikácia je známa veľmi presnými predpoveďami počasia. Aj naďalej ju bude (zatiaľ) predávať za 3,99$.

Apple kúpilo aplikáciu, ktorá predpovedá počasie.

V Cupertine sú známi tým, že radi skupujú menšie spoločnosti alebo v tomto prípade aj aplikácie. Dark Sky patrí v niektorých častiach sveta medzi najpoužívateľnejšie a najpopulárnejšie meteorologické appky. Vývojári si dali záležať na tom, aby bola čo možno najpresnejšia a aby vedela používateľa včas varovať pred blížiacou sa búrkou.

Podľa dostupných informácii nebude Apple na tejto appke vôbec nič meniť. Fungovať má v štandardnom režime aj potom, ako prešla do vlastníctva technologického giganta. Možno by sa dalo predpokladať, že firma poskytne doposiaľ platenú aplikáciu zadarmo. Ani to sa ale momentálne neočakáva a vyzerá to tak, že ešte chvíľu bude stáť 3,99$.

Môže ju zakomponovať do vlastnej aplikácie „Počasie“

Špekuluje sa o tom, že by mohlo Apple pridať dáta z tejto appky do svojej vlastnej aplikácie „počasie“, ktorá je vstavaná v operačnom systéme iOS už od nepamäti. Nemôžeme povedať, že by nepredpovedala presne (samozrejme určite sa to líši aj od polohy), no vieme si predstaviť, že by bola prepracovanejšia a poskytla by rozšírenejšiu analýzu počasia. Jablková spoločnosť v súčasnosti čerpá dáta z The Weather Channel.

No a hoci je táto správa veľmi zaujímavá, v skutočnosti momentálne pre „našinca“ trochu nepodstatná. Dark Sky si na slovenskom App Store jednoducho nestiahnete, pretože tu nie je dostupná. Kto ale vie, možno Apple zapracuje aj na tomto nedostatku.

Apple kúpilo aplikáciu, ktorá predpovedá počasie.
Apple kúpilo aplikáciu, ktorá predpovedá počasie.
Prečítajte si tiež  Facebook zjednodušil svoje ovládanie vďaka šikovnej funkcii.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.