Bezpečnosť je prvoradá. Vedia to aj poprední vedúci pracovníci v spoločnosti Apple. Koronavírus sa v Číne šíri nezadržateľným tempom. Nakazených je už viac ako 7700 ľudí a ochoreniu podľahlo okolo 170 z nich. Samozrejme, že v tejto krajine nájdeme aj pobočky spoločnosti Apple. Dve z nich budú po novom dočasne uzatvorené.
Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.
Nebezpečná nákaza sa šíri v Číne naďalej a počet ľudí, ktorí ju dostali sa neustále zvyšuje. Potrebné kroky ako tomu zamedziť podniklo aj Apple. Okrem toho, že sa snaží pomôcť aj finančne, uzatvára svoje pobočky Apple Store už na troch miestach. Nejde len o návštevníkov ale aj o samotných zamestnancov, ku ktorým nechce dostať nákazu.
Konkrétne Tim Cook počas ohlasovania štvrťročných finančných výsledkov prezradil, že jedna prevádzka je už zatvorená. Konkrétne ide o Apple Store v Qingdao v Číne. Teraz však pokračujú prevádzky v mestách Nanjing a Fuzhou. Ide len o dočasné riešenie.
Mnoho ďalších obchodov má nové (značne obmedzené) otváracie hodiny. To aby sa znížilo riziko šírenia nákazy. Jedná sa však pravdepodobne len o prevádzky, ktoré sa nenachádzajú na miestach s najväčším výskytom koronavírusu.
Firma sa už stihla vyjadriť aj k tomu, že plánuje dnes uzatvorené pobočky Nanjing a Fuzhou otvoriť až 3. februára. Dlhšie uzatvorený Apple Store v Qingdao bude otovrený 4. februára. Všetky plány sa ale môžu stále zmeniť. Všetko to závisí od zákerného ochorenia a jeho šírenia.
Zamestnanci Apple nemusia cestovať do Číny, ako to nie je nevyhnutné
Okrem iného jablková spoločnosť urobila ešte jedno opatrenie. Zamestnanci Applu nemusia cestovať do Číny v prípade, že sa nejedná o veci kriticky nevyhnutné pre biznis. Niektoré dodávateľské reťazce začnú pracovať až 10. februára. Dôvodom ale nie je len koronavírus ale aj Čínsky nový rok.
Predaje v tejto krajine sa určite značne spomalili. V prvom rade je to preto, lebo ľudia sa v niektorých mestách boja vychádzať z domovov. v druhom rade je to potom preto, lebo prevádzky nemajú už vyššie spomínané bežné otváracie hodiny.
Dúfajme, že sa celá situácia vyrieši a hlavne, že sa z tohto zákerného ochorenia vylieči čo najviac postihnutých pacientov. Materiálne a ekonomické hodnoty budú síce stratové. Nič ale nemá takú hodnotu ako práve ľudský život. Držíme do Číny všetky palce!