Na cupertinského giganta sa to v poslednej dobe valí z každej strany. Pri širokom spektre pôsobiska sa tomu ani nečudujeme. Najnovší spor sa týka patentu pre hlasového asistenta Siri. Poškodení žiadajú vyplatiť čiastku vo výške 10 miliárd juanov, čo je v prepočte asi 1,43 miliardy dolárov.

Apple má na krku ďalšiu žalobu

Podnikať v technologickom priemysle nie je úplne jednoduché. Existuje tu obrovské množstvo prekážok, s ktorými sa dennodenne stretávajú tie najväčšie firmy na svete. Apple už dávnejšie narazilo na šanghajskú spoločnosť Zhizhen Network Technology Co. Podľa novej žaloby jej malo ukradnúť patent, ktorý je používaný pri hlasovom asistentovi.

- Reklama -

Na základe dokumentácie Apple používa pri produktoch iPhone a iPad technológie, na ktoré nemá právo. Čínska spoločnosť má vlastného hlasového asistenta, ktorí je veľmi podobný Siri.

Zhizhen Network Technology Co, známa aj pod kratším názvom “Xiao-i” žiada, aby jablková spoločnosť bezprecedentne prerušila výrobu, používanie, predaj a tak isto aj dovoz produktov, ktoré môžu porušovať ochrannú známku. Celý súdny spor nie je žiadnou novinkou. Podľa dokumentácie trvá už takmer 10 rokov.

Kompetentní žiadajú aj poriadne mastné odškodné. V prepočte sa bavíme o sume 1,43 miliardy dolárov (1,32 milirdy eur). Takéto čiastky Apple platí veľmi neochotne a my sa ani nečudujeme. Uvidíme, ako sa tento prípad bude vyvíjať aj naďalej.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.