Cupertinský gigant dosahoval začiatkom tohto roka rekordné čísla. Ešte 29. januára to bola hodnota akcie na úrovni 327,85$. Potom sa však začali objavovať problémy v Číne a trh pomerne rýchlo začal klesať smerom dolú. 23. marca malo Apple hodnotu akcie iba 212,61$. Dnes je však opäť všetko iné a firma stanovila nový rekord.

Apple má rekordnú hodnotu. Dosiahlo 331.75$ za akciu

Aj keď to ešte pred 2-3 mesiacmi nevyzeralo veľmi dobre, akciový trh sa pomaly zotavil a spoločnosť Apple prekonala všetky doposiaľ stanovené rekordy. Po prvýkrát v histórii má jej akcia hodnotu $331.75, pričom celková hodnota spoločnosti je cca. 1,44 bilióna amerických dolárov.

banner
reklama

Prudký nárast a následujúci pokles zo začiatku tohto roka ľudí (ako aj mnohých akcionárov) dosť zneistil. Nikto presne nevedel, čo sa bude diať a ako sa vo svete vyvinie pandémia COVID-19.

No a aj napriek tomu, že ju niektoré krajiny pocítili intenzívne a Apple muselo mať uzavreté prevádzky, mnohé hardvérové a softvérové produkty evidentne vedeli presvedčiť investorov, že Apple má sľubnú budúcnosť. Predávalo sa hlavne online.

Uvidíme, ako to bude pokračovať ďalej, no momentálne je firma na mimoriadne vysokých číslach. V priebehu šiestich mesiacov dokázala pritom stratiť cca. 1/3 zo svojej pôvodnej (rekordnej) hodnoty. Nezabúdajme tiež na to, že koncom tohto mesiaca príde WWDC 2020 s novými operačnými systémami ako iOS 14, watchOS 7, macOS atď… Tak isto by tu mohol byť predstavený aj hardvér. Čo teda v praxi očakávame? Len ďalší prudký nárast…

Apple má rekordnú hodnotu, koronavírus mu evidentne veľmi neublížil.
Apple má rekordnú hodnotu, koronavírus mu evidentne veľmi neublížil.
Prečítajte si tiež  iPhone 8 s dvoma displejmi?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.