Či už ste používateľ alebo vývojár platformy Apple, vo svojom kalendári by ste si mali zaznačiť dátum konania WWDC 2020, ktorá prebehne v netradičnej online forme (kvôli pandémii COVID-19). Už 22. júna by mal byť predstavený iOS 14 a ďalšie operačné systémy ako macOS, watchOS či tvOS. Pozrite si zaujímavé podrobnosti.

Apple oznámilo presný dátum WWDC 2020. Firma tu predstaví iOS 14

Tak, ako každý rok, jablková spoločnosť bude v júni prezentovať svoje softvérové novinky na vývojárskej konferencii WWDC. Tento event sa bude vôbec poprvýkrát konať online a prinesie zaujímavú zmenu, ktorú ocení určite každý vývojár alebo študent, ktorý by sa chcel zúčastniť.

Doteraz si spoločnosť účtovala 1 599$ za vstup, jednalo sa však o fyzickú a plnohodnotnú konferenciu v San Jose McEnery Convention Center. Nakoľko však po novom prebehne všetko online a Applu to pochopiteľne zníži réžijné náklady, kompetentní sa rozhodli, že WWDC 2020 bude pre všetkých bez rozdielu, úplne zadarmo!

Je to oficiálne! Poznáme dátum WWDC 2020. Bude sa konať online.
WWDC 2020 – svetapple.sk

Samotná konferencia začne 22. júna a jej trvanie je naplánované na celý následujúci týždeň. Práve počas prvého dňa zvykne firma odkrývať tie najdôležitejšie softvérové vylepšenia, ktoré zaujímajú širšiu verejnosť. Je skoro isté, že práve 22. júna uvidíme iOS 14 a všetky jeho nové funkcie vrátane ďalších operačných systémov ako macOS, watchOS či tvOS.

V nasledujúcich mesiacoch (teda v lete) bude prebiehať dlhodobé, troj-mesačné beta testovanie. Napokon, po oficiálnom predstavení iPhonu 12/ 12 Pro, bude nový operačný systém prístupný verejnosti. Odhady sa zatiaľ nezhodujú, či sa má jednať o september alebo október. Analytici však predpovedajú skôr neskorší mesiac, čo nie je príliš pozitívna správa…

Nám z tohto miesta neostáva nič iné, len čakať a postupne vás o všetkom informovať. iOS 14 prinesie veľa zaujímavých zmien a podľa dávnejších správ má byť dostupný pre všetky iPhony, na ktorých „bežal“ iOS 13. Okrem toho sa tiež dočkáme nových widgetov na domovskej ploche, ďalšej možnosti prezerania aplikácií a množstva iných skvelých vecí, vrátane lepšej stability a spoľahlivosti.

Takto bude vyzerať iOS 14 na iPhone
Vieme kedy príde iOS 14! Apple oznámilo presný dátum WWDC 2020!
Prečítajte si tiež  Aktuálne: iCloud má problémy. Nemusia vám fungovať iMessage.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.