Koronavírus útočí na všetkých frontoch. Spoločnosť Apple tiež pocítila jeho vplyv začiatkom tohto roka, no teraz sa už spamätala a dosiahla pozíciu najhodnotnejšej spoločnosti na svete. Podľa najnovšej správy je na tom dokonca ešte lepšie, ako celý ropný a plynárenský sektor. Jeho hodnota bola na úrovni 3 biliónov dolárov. Dnes je pod 1 biliónom.

Apple je hodnotnejší ako ropa či plyn

Pokiaľ by si chcelo Apple zakúpiť aktuálne najdrahšiu ropnú a plynárenskú spoločnosť na svete (ExxonMobil), nemalo by s tým absolútne žiaden problém. Dokonca by to vraj zvládlo aj v hotovosti.

Jej hodnota sa pohybuje na úrovni 198 miliárd amerických dolárov (Apple má viac ako 1,5 bilióna). Aj napriek tomu, že celý ropný a plynárenský priemysel v minulosti ohrozovali témy klimatických politík, stále poskytoval investorom relatívne slušné dividendy. Cena sa dlhodobo pohybovala na úrovni 60$ za barel.

Apple mä väčšiu hodnotu, ako celý ropný a plynárenský sektor.
Apple mä väčšiu hodnotu, ako celý ropný a plynárenský sektor. (QUARTZ)

V roku 2016 ale zamiešal karty lacný americký bridlicový olej a neskôr aj spomínaná pandémia koronavírusu. Tá prišla presne vo chvíli, keď začala cenová vojna medzi Ruskom a Saudskou Arábiou.

Cena „surového produktu“ sa dokonca na chvíľu dostala aj do záporných čísiel a dnes sa drží na hodnote 40$ dolárov za barel. Podľa niektorých odhadov to tak ostane ešte nejakú dobu..

Apple má teda najsilnejšou pozíciu na akciovom trhu a zdá sa, že mieri na priečku prvej technologickej spoločnosti, ktorá do 4 rokov dosiahne hodnotu 2 biliónov dolárov. Uvidíme, či sa jej to podarí. Držíme palce.

Tim Cook daroval skoro 5 miliónov akcii na charitu. - svetapple.sk
Apple mä väčšiu hodnotu, ako celý ropný a plynárenský sektor.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone Slide Pro - zaujímavý koncept, ktorý nám pripomína minulosť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.