Len včera sme vám priniesli správu o tom, že Apple zakúpilo populárnu aplikáciu Dark Sky, ktorá veľmi presne upozorňuje na blížiace sa búrky. Dnes sa na internete objavili zábery, ktoré ukazujú, ako by vyzeralo jej zakomponovanie do klasickej aplikácie Počasie, ktorú všetci dobre poznáme. V iOS 14 by mohlo ísť o jednu z kľúčových zmien.

Apple môže zásadne prepracovať aplikáciu Počasie v iOS 14!

Šikovný dizajnér Parker Ortolani si taktiež všimol informáciu o akvizícii a okamžite sa pustil do práce. Vytvoril jednoduchý koncept, v ktorom ukazuje, ako by mohlo Apple zakomponovať Dark Sky do defaultnej appky počasie v iOS 14.

Aj keď včera jablková spoločnosť informovala, že nebude nijakým spôsobom meniť samotný Dark Sky, neznamená to, že sa nedočkáme prepracovanej integrácie do mobilného operačného systému. Kto by potom potreboval ešte presnejšie dáta, jednoducho by si stiahol alebo zakúpil plnú verziu Dark Sky. Tá sa predáva za 3,99$.

Apple môže zásadne prepracovať aplikáciu Počasie v iOS 14!

Je dôležité povedať, že samotný nákup prichádza len pár mesiacov pred vydaním iOS 14. Apple už roky používa jednotný systém na predpoveď počasia pri ktorom získava dáta od The Weather Channel.

Povedzme si však na rovinu, že táto aplikácia by mohla vedieť aj o niečo viac, ako len poskytovať základné údaje. Vývojári Dark Sky ponúkajú veľmi podrobné informácie o tom, čo sa deje „tam hore“. Údaje sú maximálne aktuálne, notifikácie prichádzajú v reálnom čase a k dispozícii máte aj najrôznejšie pokročilé mapy.

To všetko by sa dalo pridať aj do iOS 14, ak by sa ale aplikácia Počasie úplne prepracovala. Jej aktuálny dizajn by natrvalo skončil a namiesto toho by mohol byť spracovaný štýlom, ktorý sa k aktuálnym trendom hodí oveľa viac. Dizajnér tu využiť dokonca aj svetlý a tmavý režim a za nás musíme povedať, že to vyzerá výborne. Apple má v rukách veľké eso. Teraz nám už stačí iba čakať na to, kedy ho použije.

Apple môže zásadne prepracovať aplikáciu Počasie v iOS 14!
Apple môže zásadne prepracovať aplikáciu Počasie v iOS 14!
Prečítajte si tiež  WhatsApp prinesie do Androidu funkciu, ktorá je na iPhone už dlhšiu dobu. Vedeli ste o nej?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.