V jablkovej spoločnosti zostali veľmi sklamaní keď zistili, že to čo predstavili reálne nedokážu dať dokopy a začať predávať. Hoci sa už na internete objavili náhrady, v Cupertine sa možno nevzdali. Apple možno pokračuje vo vývoji AirPower.

Apple možno pokračuje vo vývoji AirPower.

AirPower bola téma, ktorá sa točila stále dokola vyše jeden a pol roka. Po prvý krát bola predstavená v septemberi 2017 a ľudia na ňu veľmi dlho čakali. Nedočkali sa. Hoci sa neustále objavovali správy o tom ako ju už Apple pomaly uvádza do predaja, napokon celý projekt skončil fiaskom.

Začiatkom tohto roka Apple oznámilo, že s projektom AirPower končí. Podľa všetkého za to mohla technológia. Nabíjačka možno fungovala ale zrejme nie tak ako si to v Apple predstavovali. Presne preto si ju radšej nechali pre seba a projekt si zapísali ako jedno veľké zlyhanie. Ako sa ale ukazuje, nemusí to byť konečná. Apple stále na vývojí bezdrôtovej podložky môže pracovať. Naznačuje to minimálne nový patent. Ten je označený číslom „20190245383“.

Mala by nabíjať iPhone, Apple Watch a tiež AirPods súčasne

Celá myšlienka tejto bezdrôtovej podložky spočívala v tom, že by mohla dokázať nabíjať niekoľko zariadení súčasne. To znamená, že by ste na ňu položili iPhone, Apple Watch a tiež AirPods a každé by dostalo presne toľko šťavy, koľko by potrebovalo.

Apple možno pokračuje vo vývoji AirPower. Vyjde to na druhý pokus? - svetapple.sk

Dôležité je podotknúť fakt, že zariadenia mohli byť umiestnené kdekoľvek na podložke a nemal vznikať rozdiel v rýchlosti nabíjania pokiaľ ste mali na podložke jedno alebo všetky naraz. Napokon z toho ale nič nebolo. Chalani to nezvládli. Ak ste si na AirPower robili zálusk tak ako my, nádej umiera posledná. Hoci sa neustále objavovali správy o výrobných problémoch, Apple v práci pokračuje. Naznačuje to minimálne posledný patent indukčného nabíjania, ktorý na obrázku zobrazuje presne také zariadenie, akým mala byť práve AirPower.

To či z toho napokon niečo bude nevieme. Apple vlastní obrovské množstvo patentov, ktoré nikdy nepoužilo. Na druhú stranu ale v tomto smere nutne potrebuje produkt, ktorý nedokázalo uviesť na trh. Môže to teda znamenať, že vynaloží všetky sily na to aby AirPower nahradila lepším riešením, ktoré nebude mať problémy pri výrobe a ktoré bude fungovať presne tak ako si to kompetentní predstavujú. Predsa len je lepšie, keď to napokon Apple stoplo ako keby to začalo predávať a ľuďom by indukčná nabíjačka nefungovala správne…

Prečítajte si tiež  MagSafe nie je jediný. Apple chystá ďalšie 2-3 nabíjačky v roku 2021
Apple možno pokračuje vo vývoji AirPower. Vyjde to na druhý pokus? - svetapple.sk
Apple možno pokračuje vo vývoji AirPower. Vyjde to na druhý pokus? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleworld.today
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.